KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Terapeuti radí: 4 znamení, kvůli kterým byste měli zvážit rozchod

V raných fázích vztahu si mnozí z nás myslí, že našli svou dokonalou polovičku. S postupem času se však ukazuje, že tomu tak nemusí vůbec být. Někdy je ale těžké vidět chyby a uvědomit si, že takový vztah nemá budoucnost. Nesmíme uvíznout ve vztahu, který nám přináší více úzkosti než radosti. Zde jsou 4 znamení, která jsou podle odborníků jasným podnětem k ukončení vztahu. 

...

1. Partner ze všeho viní jen vás

Zřídkakdy jsou problémy ve vztazích způsobeny jen jednou stranou. Podle psycholožky Julienne Derichsové se člověk nachází ve slepé uličce tehdy, pokud jej jeho partner či partnerka viní ze všech problémů a sám své chyby nevidí. „Jediným způsobem jak vztah posunout dál, je pracovat na odstranění problémů společně,“ uvedla Derischová.

2. Nevypadá to, že by se situace jakkoliv lepšila

Menší hádky a zádrhele jsou běžnou součástí vztahu, jen vzácně jsou páry šťastné po celou dobu vztahu. Pokud však nevidíte světlo na konci tunelu, je čas jít dál. Podle terapeutky Jenny Giblinové je třeba vidět, že se situace ve vztahu někam posouvá a že se lepší. Pokud tomu tak není, je na čase přemýšlet o rozchodu.

„Pokud budete stále jen čekat na to, až se věci změní, ono se nic měnit nebude a vy to tak začnete akceptovat, pak jste uvízli ve vztahu, který nikam nevede,“ upozornila Giblinová.


3. Fantazírujete o jiných partnerech

Pokud jste ve vztahu s tím pravým člověkem, pak nemáte neustálou potřebu přemýšlet o roztomilém číšníkovi z restaurace nebo dívce, kterou jste potkali ráno v autobuse. „Pokud neustále přemýšlíte o svých dalších možnostech, pak není váš vztah natolik silný, jak si myslíte,“ tvrdí vztahový poradce Jonathan Bennett.

4. Nemáte ze vztahu ten správný pocit

Někdy je ve vztahu zapotřebí jednoduše poslechnout své instinkty. Pokud již delší dobu cítíte, že váš partner není tím, se kterým byste chtěli strávit zbytek života, pak neprodlužujte své ani jeho trápení a nečekejte na zázrak.

Podle terapeutky Rhondy Milard si musíte dát pozor na to, kdy opravdu něco cítíte, a kdy naopak předstíráte, že něco cítíte, jen abyste sami sobě vnukli dojem opravdového vztahu. Společnost nám radí, abychom se řídili rozumem, ale intuice je přeci jen silnější. Rozhodně bychom ji neměli ignorovat.


Autor. ElS

Zdroj: The Independent

Foto: The Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek