KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

TEST: Odhalte své vnitřní já

Psychologové už dávno potvrdili, že pomocí kreseb je možné odhalit mnohá tajemství lidské osobnosti. Připravili jsme jednoduchý test, který ukáže ty nejpozoruhodnější rysy vašeho já.

...

Nakreslete kruh, takový, jaký vidíte na obrázku. Pak bez meškání obrázek domalujte podle vlastní představy.


Co jste namalovali?


Slunce

Pokud jste z kruhu nakreslili slunce, máte pravděpodobně silné vůdčí schopnosti. Dokážete spojit lidi a dovést je k vítězství. Své emoce umíte držet na uzdě, život máte vždy uspořádaný a víte, co potřebujete. Nebojte se změn a riskování.

Květina

Lidé, kteří nakreslili květinu, bývají velmi laskaví lidé. Vašimi největšími přednostmi jsou soucit, upřímnost a snaha pomáhat druhým. Nemáte rádi konflikty, snažíte se vše vyřešit v klidu, myšlenky a názory ostatních respektujete. Nebojte se stát si za svým, je-li to třeba.

Balón

Jestliže jste nakreslili horkovzdušný balón anebo balonek, vypovídá to o vaší přátelské povaze. Máte rádi společnost, snadno se seznamujete a v každém kolektivu se stáváte centrem pozornosti. Drobné nedostatky ostatních přehlížíte, vycházíte téměř s každým. Lidé tráví ve vaší přítomnosti čas rádi a rádi si s vámi povídají. Najděte si občas chvíli jen sami pro sebe!

Mince

Ti, kteří nakreslili minci, jsou zvyklí plánovat a jednat uvážlivě. Tento rys vaší povahy vám pomáhá vyhnout se většině problémů. Jste člověk, na kterého je spolehnutí. V každé situaci jednáte logicky a s chladnou hlavou.

Zkuste být občas spontánní, užívat si přítomnosti a nebát se řídit srdcem!

Oko

Nakreslili jste oko? Vaše schopnost všímat si detailů je pozoruhodná. Všímáte si i těch věcí, které jiným uniknou. Pravděpodobně dokážete vždy spolehlivě rozeznat emoce a nálady ostatních lidí, a to i tehdy, když je skrývají. Jste praktický člověk, možná trochu puntičkář. Pravděpodobně zvládáte multitasking. Radujte se ze života a nezaměřujte se tolik na nepodstatné detaily. Zkuste občas vydechnout a jen odpočívat.

Smajlík

Pokud jste namalovali smajlíka, jste veselý a optimistický člověk. Svůj život si nedokážete představit bez ironie a sarkasmu. Dokážete se zasmát všemu, dokonce i sobě a potížím, které vás potkávají.

Snažíte se nikdy nepodléhat stresu, jste energičtí a ve všem hledáte to dobré. Jste silná osobnost, která je schopná vypořádat i s těžkými životními situacemi s humorem.

Někteří lidé nemusí mít pro váš humor pochopení. Respektujte to a nevtipkujte o vážných věcech, pokud to vašemu okolí vadí.

Spojené kruhy

Pokud jste nakreslili několik spojených kruhů (jako třeba symbol olympismu, řetěz anebo znak Audi), jste člověk, kterému nechybí sebedůvěra. Jste soběstačný člověk, který se nebojí jednat. Dokážete přijmout zodpovědnost za své činy. Máte jisté osobní kouzlo, díky němuž dokážete udržovat všechny společenské vztahy v harmonii.

Zkuste občas zpomalit a vychutnat si okamžik. Nezapomínejte na city ostatních!

Míč

Lidé, kteří nakreslili míč, jsou optimističtí a milují život. Jsou připraveni vždy pomoci svým přátelům. Nejste zvyklí plánovat do budoucna, žijete spíše přítomností. Věci přijímáte takové, jaké jsou.

Je zbytečné dělat si přehnané starosti, ale neignorujte vážné problémy.

Něco jiného

Nenašli jste svou kresbu mezi výše uvedenými možnostmi? Pokud jste nakreslili něco jiného, jste kreativní osobnost, která je zvyklá přemýšlet originálním způsobem. Na problémy se dokážete podívat z nové perspektivy, díky tomu přicházíte s novými a netypickými řešeními.

Vyhýbáte se rutinním činnostem, máte rádi objevování nového, milujete nové zážitky a nebojíte se riskovat.

Ne vždy je možné vyhnout se rutinně. Hledejte nové možnosti, jak si život zpříjemnit, ale neutíkejte před každodenními povinnostmi.

Bonus

Nezáleží jen na tom, co jste nakreslili, ale i na tom, kam jste svůj obrázek nakreslili. Umístění obrázku souvisí s vaším sebevědomím. Vyberte kruh, který odpovídá umístění vašeho obrázku.


1.       Nachází-li se váš obrázek v centrální části papíru, dokážete hájit vlastní zájmy a umíte najít kompromis mezi vlastními touhami a potřebami druhých.

2.       Je-li vaše kresba umístěna do pravého horního rohu papíru, jste dominantní osoba. Jste nepředvídatelní a neváháte vstoupit do konfliktu.

3.       Pokud jste umístili svůj obrázek do levého dolního rohu, jste člověk zaměřený na osobní zkušenost a emoce. Jste snílek, který se často nechává unášet svými emocemi.

4.       Pokud se vaše kresba nachází spíše v dolním pravém rohu, jste člověk aktivní a plný elánu. Nebojíte se budoucnosti, ale někdy pochybujete o svých vlastních schopnostech.

5.       Jestliže jste svůj obrázek umístili do levého horního rohu, nechybí vám hrdost a sebeúcta. Občas býváte přehnaně emocionální a máte pocit, že vám vaše okolí neprojevuje tolik respektu, kolik by mělo.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek