KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

TEST: Odpovězte na 3 otázky a zjistěte více o své osobnosti

Profesor z Yaleovy univerzity, Shane Frederick, vymyslel test k posouzení úrovně lidské inteligence. Test nazval Cognitive reflection test (Kognitivní reflexní test). Test tedy hodnotí naše paměťové a koncentrační schopnosti, schopnost chápání a rychlost našeho myšlení.

...

Další výzkumníci později základní seznam otázek ještě rozšířili. My vám nyní přinášíme 3 z nich. Otestujte svou inteligenci právě teď.


Jak si poradit s výsledky?

Na každou z těchto tří odpovědí existují dvě nejčastější odpovědi. První je intuitivní (a v těchto případech špatná) a druhá je rozumová a správná.

  • Pokud jste odpovídali intuitivně, jste člověk, který dává přednost tomu mít vše jisté a pevně v rukách. Nejste zvyklí na čekání, nejste trpěliví. Raději bodláčí v rukách, než si počkat na růže – to na vás sedí. Často jednáte impulzivně, aniž byste poslouchali rozum. Před vůlí dáváte přednost intuici.
  • Jestliže jste otázky vždy důkladně zvážili a teprve poté odpověděli, pravděpodobně jste odpověděli správně. Trpělivost přináší růže – tím se řídíte. Znamená to, že jste připraveni riskovat a jste zvyklí si vše dopředu pečlivě plánovat. Jste racionální a své úsudky stavíte na faktech, ne na pocitech.

Bonus: Přijdete na správnou odpověď? Je to jednodušší, než se zdá!

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek