KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Tipy na párové fotky

Kdo by nechtěl mít hezkou vzpomínku na společně strávené chvíle? Fotografie nám připomínají naši lásku, naši minulost. Občas si je nostalgicky prohlížíme, někdy si je vystavujeme (na zeď pokoje i tu Facebookovou zeď), někdy se o ně dělíme se svými přáteli, jindy si je schováváme sami pro sebe. Ať tak či onak, vždy nám záleží na tom, abychom na nich vypadali dobře. Povíme vám proto o nejčastějších chybách, které při focení v páru děláme, a jak se jim vyhnout. Díky těmto jednoduchým trikům bude na fotografii vypadat skvěle jakákoli dvojice.

...

1.     Klasická póza: Objetí

Nejběžnější póza, jakou při focení v páru zaujímáme, je objetí. Důležité je se na sebe ale příliš nemačkat a hlavně se neobjímat křížem (jak vidíte na fotografii vlevo). Tím pokládáte důraz právě na své paže, místo na svou postavu a tvář.

Pootočte svá těla mírně směrem k objektivu, držte tělo rovně, nehýbejte hlavou.


2.     Nevěšte se partnerovi kolem krku

Zvednutá ruka vizuálně rozšiřuje vaši postavu. Ruka mírně ohnutá v lokti bude vypadat elegantněji a navíc vás zeštíhlí.


3.     Bok po boku

Držet se za ruce, opírat se jeden o druhého, takové pozice mohou působit velmi uvolněným a příjemným dojmem. Dávejte ale pozor na sklon těla. Vždy stůjte rovně, hlavu nijak nenaklánějte, záda neohýbejte.


4.     Neopírejte si tvář o jeho rameno

Dávejte si pozor, aby vaše tvář nebo tělo nevypadalo na fotografii zdeformovaně. K tomu dochází tehdy, když se o druhého opíráme nebo se nepřirozeně ohýbáme. Držte si od partnera nepatrný odstup, ideální je mírně se skrýt za partnera, jako to vidíte na fotografii napravo. Přitom by vám měl být jasně vidět obličej.


5.     Lžičky

Opět platí, že byste se měli snažit udržovat mezi sebou nepatrný rozdíl, aby nedošlo k nechtěným vizuálním deformacím. Paže by se neměly křížit (podobný problém jako u bodu 1). Narovnejte ramena, jemně obejměte partnera a natočte se mírně k objektivu.


6.     Pózování vsedě

Pokud jeden z partnerů sedí, neopírejte se o něj celou svou vahou. Stačí se k němu mírně naklonit, ruce jemně položte na partnerova ramena, přičemž je nemusíte spojovat.


7.     Objetí s polibkem

Vyhněte se líbání na čelo, to vede opět k nelíbivé optické deformaci. Polibek by měl být jen lehký, dívka může natočit tvář dopředu.


8.     Nemějte tváře příliš blízko u sebe

Snažte se neopírat hlavou o hlavu. Na fotografii pak budete připomínat siamská dvojčata, navíc může dojít k vizuálním deformacím. Snažte se vždy udržet mezi svými tvářemi mírný rozestup, tak vyniknou obličeje vás obou.


9.       Líbání

Ideální moment je vteřina před dotknutím rtů. Tak nebude fotografie působit směšně ani vulgárně. Při samotném polibku vypadají tváře na fotografii neesteticky, zplácle nebo jinak deformovaně.


10.   Pozor na ohýbání zad

Pokud chcete vypadat na fotografii dobře, držte záda rovně a nehrbte se. Možná si říkáte, že je to jasná věc, kterou není třeba si připomínat, ale při focení v páru máme často tendenci se k druhému naklánět a tím ohýbáme záda. Raději přistupte k druhému o něco blíž, záda však držet vzpřímeně.


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek