KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Tito „nedokonalí“ modelové a modelky dokazují, že krása je relativní

Lidé jsou různí. Kde bereme právo říkat, co krásné je a co není? Kde jsme vzali jistotu toho, jak má vypadat správný model nebo správná modelka?

...

Těchto 11 odvážných lidí vstoupilo do módního světa, aby nám všem dokázali, že i neobvyklá tvář nebo tělo má právo být respektováno a nazýváno krásným. A hlavně chtějí připomenout, že reálný svět je mnohem rozmanitější než tuctová dokonalost, kterou stále dokola vídáme na plakátech a stranách módních časopisů.

Sara Geurts

Sáře je pouhých 26 let, ale lidé jí hádají mnohem více. Trpí totiž Ehlers-Danlosovým syndromem, který zabraňuje tvorbě kolagenu. A kolagen, jak víme, je zodpovědný za elastičnost pokožky.

Ve škole se Sára za svůj zevnějšek styděla a chodila zahalená od hlavy k patě. Až v roce 2015 se odvážila poprvé promluvit o své nemoci a to proto, aby podpořila ženy, které se nacházejí v podobné situaci, jako ona. Nejen těm, které trpí Ehlers-Danlosovým syndromem, ale všem, které se z nějakého důvodu stydí za to, jak vypadají, a jen pro svůj neobvyklý vzhled se považují za horší než ostatní.


instagram

Duckie Thot

Modelka známá jako Duckie Thot se svým vzhledem velmi podobá panence Barbie. Kvůli svému vzhledu se stala terčem kyberšikany. Bylo jí pouhých 17 let, když vyhrála australskou soutěž krásy Top Ten Model, když se spustila vlna kritiky. Opakovaně byla obviňována z toho, že její vzhled není přirozený.

„Lidé o vás budou vždy říkat špatné věci,“ řekla k tomu modelka. „Ale jejich názor nesmí určovat vaši osobnost.“


instagram

Caitin Stickels

Caitin se narodila se syndromem kočičích očí. Jedná se o geneticky podmíněnou abnormalitu. Tvář Caitin se výrazně liší od běžného vzhledu ostatních.

Fotograf Nick Knight narazil na fotografie této dívky na Instagramu a její rysy ho natolik upoutali, že ji vyhledal a požádal o focení.

„Nikdy jsem nesnila o tom, že bych se stalo modelkou. Vždycky jsem obdivovala krásu z povzdálí,“ říká Caitin. Nyní se před ní otevírají desítky možností, významné značky jí nabízejí spolupráci a ona si z nich může vybírat.


instagram

Cassandra Bankson

Cassandra už od dětství trpí na vážnou podobu akné. Vyrážka jí pokrývá tvář, hruď i záda. Kvůli posměškům a šikaně ze strany spolužáků musela dokonce opustit školu. Cassandra se ale neskrývala. Založila si kanál na YouTube a začala tam veřejně mluvit o svém boji s akné. Brzy si získala fanynky z celého světa. A nejen to, dokonce jí začaly přicházet nabídky od modelingových agentur. Cassandra se touží stát příkladem a dokázat světu, že i ženy s problematickou pletí jsou krásné a mohou být modelkami.


instagram

Souffrant Ralph

Tento mladý muž z Haiti má rusé vlasy a pihy po celém těle. Vzhledem k tomu, že jeho pokožka je sama o sobě tmavá i bez pih, jde o docela bláznivou kombinaci. Souffrant nemá se svým zevnějškem problémy, s humorem se přirovnává k žirafě nebo leopardovi a kromě modelingu se věnuje studiu dermatologie.

„Teď jsem na své pihy hrdý, ale dřív jsem je nenáviděl. Právě ony pomohly dostat mou rodinu z chudoby.“


instagram

Natalia Castellar Calvani

Natalia je modelka z USA, má velmi silné a tmavé obočí, kvůli němuž se jí v dětství mnoho dětí posmívalo. Všechno se změnilo, když si Natálie všimli zástupci modelingové agentury Next Models. Její sebevědomí rychle rostlo a ona si uvědomila, že právě obočí je její hlavní rys, který ji činí výjimečnou. Dnes lituje pouze toho, že si to neuvědomila už mnohem dřív.


instagram

Devon Aoki

Devon je nejmenší modelkou světa. Měří pouhých 165 cm. Její tvář je také výjimečná: připomíná Asiatku, ale její pleť je velmi světlá. Má pihy a plné rty.

Říká se, že Devon je jednou z nejlepších modelek narozených v 90. letech. Kromě modelingu je i herečkou: Zahrála si například v Sin City - město hříchů.


instagram

Rain Dove

Rain Dove je dívka, ale častěji fotí jako muž. Příroda této dívce nadělila neobvyklý, mírně maskulinní vzhled. Jako modelka sice na modelingovém poli neprorazila, ale jakmile se převlékla za chlapce, úspěch se dostavil okamžitě. Tato dívka se tak stala nejúspěšnějším modelem posledních let.

„Mnoho lidí si myslí, že jsem muž, který si nechal udělat prsa,“ směje se Rain Dove. „Vždycky jsem se považovala za ženu. Ale vždycky jsem se také považovala za strašně ošklivou. Pak jsem si ale uvědomila, že můžu udělat něco, co jiní nemohou.“


instagram

Erika Linder

Švédka Erika je další modelkou, která občas fotí jako muž. V roce 2011 nafotila snímky přestrojená za Leonarda DiCapria.

Sama říká, že má příliš mnoho fantazie na to, aby se omezila na snímky pouze jednoho pohlaví.


instagram

Darius Vernon

Darius trpí rozsáhlou kožní chorobou zvanou „vitiligo“. Při této nemoci dochází ke ztrátě buněk, které tvoří kožní pigment. Na těle se pak objevují světlé skvrny, které nikdy neztmavnou ani se neopálí. Tyto skvrny se často objevují kolem prstu, očí, kloubů, třísel. Dokonce i chloupky nebo vlasy vyrůstající z postiženého místa postrádají pigment.

Darius říká, že v jistém období svého života dokonce uvažoval o sebevraždě. Naštěstí si uvědomil, že je zbytečné pokoušet se zalíbit všem a přestal se kvůli kritice a posměchu trápit. Dnes je Darias populární model a celému světu dokazuje, že krása je relativní a má mnoho podob.


instagram

Xing Ye Zhi Jian

Tento muž pochází z Číny a svými fotografiemi téměř zbořil internet. Jeho vzhled je neskutečný. Někteří ho nazývají „čínským elfem“ a obdivují jeho nadpřirozenou krásu, jiní mu vytýkají přílišnou zženštilost. I tady se tak ukazuje, že se vždy najde někdo, kdo nás bude kritizovat, ať už vypadáme jakkoli. Lásku a obdiv všech si nezískal ještě nikdy nikdo na světě. Důležité je líbit se sobě samému. 


instagram

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek