KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

V jaké poloze spíte? Může to vypovědět mnohé o vašem vztahu

Na Edinburském mezinárodním festivalu vědy (Edinburgh International Science Festival) byly zveřejněny výsledky psychologických průzkumů, které jednoznačně dokázaly, že se jakékoli změny ve vztahu a citech se okamžitě projeví na poloze, ve které partneři spí.

...

Čerpali jsme z výsledků profesora Wisemana z University of Hertfordshire a psycholožky Corinne Sweet. Doufáme, že náš článek vám pomůže lépe pochopit váš vztah a pocity vašeho partnera. Analýzou poloh, v nichž spíte, můžete totiž odhalit i to, co je ve vztahu nevyřčené nebo dokonce podvědomé.

Dávejte pozor: Důležité není, v jaké poloze usínáte, ale ta, ve které spíte a probouzíte se.

Tvářemi k sobě, v objetí

Spíte-li v těsném objetí a tvářemi k sobě, pravděpodobně se stýkáte teprve krátce anebo jste byli delší dobu od sebe a nyní se těšíte z přítomnosti toho druhého. Pokud tak spí páry, které jsou spolu už dlouho, musí být jejich vztah stále neuvěřitelně šťastný a stále plný vášně.

Tvářemi k sobě, mezi vámi mezera

Spíte čelem k sobě, ale nedotýkáte se. To napovídá tomu, že si rozumíte a jste, takříkajíc, duševně spříznění, ale možná byste potřebovali trávit spolu více času a víc spolu komunikovat, přetrvává totiž mezi vámi jistý odstup.

Oba na zádech, vy v jeho objetí

Spíte s tváří obrácenou k nebi, vy se opíráte o jeho rameno a on vás objímá paží. Ve vašem vztahu bude pravděpodobně ten dominantní muž. Partneři, kteří takto spí, jsou obyčejně spokojení a vyrovnaní.

Poloha může být trochu nepohodlná z toho důvodu, že jeden partner se neustále musí přizpůsobovat druhému.


On na zádech, vy v jeho objetí

Tato poloha je podobná předchozí, ale vaše těla jsou v těsnějším kontaktu. Muž spí na zádech a objímá ženu, která se k němu tiskne s tváří položenou na jeho hrudi.

Partneři, kteří takto spí, jsou zvyklí o sebe navzájem pečovat, jsou na sebe laskaví a jemní. Dominantní ve vztahu bude většinou také muž.

Zády k sobě, ale dotýkáte se

Váš vztah je vyrovnaný a klidný. Máte rádi své soukromí, respektujete osobní prostor toho druhého. Tím, že se dotýkáte, ale zároveň říkáte, že přítomnost toho druhého je pro vás důležitá.

Zády k sobě, nedotýkáte se

Zde existuje několik možností. Pokud takto spíte pravidelně, měli byste se nad vztahem zamyslet – je všechno v pořádku? V této poloze spí často páry, které jsou rozhádané. Je tu ale i další možnost: třeba jste jen velcí individualisté, kteří potřebují hodně osobního prostoru.

Zabírá skoro celou postel!

Partner spí natažený tak, že zabírá skoro celou postel, nohy a ruce rozhozené. Taková poloha při spánku značí, že je pro muže důležitější snaha prosadit se, než jeho city k vám. Bude to pravděpodobně člověk sobecký a to se bude projevovat ve všem, nejen ve spánku. Takže pozor.


Jako lžičky

Spíte na boku, přitisknutí k sobě, jeden objímá druhého. Tento typ objetí naznačuje harmonický a vášnivý vztah. Lidé tak často spí v prvních letech manželství. Partner, který je vzadu a druhého objímá, hraje většinou dominantní roli ve vztahu. Partnerovi, který je objímán, poskytuje tato pozice pocit bezpečí.

Jako lžičky, ale dál od sebe

Spíte na boku, oba otočení stejným směrem, ale nejste k sobě přitisknutí. Partner, který je vzadu, druhého objímá nebo se ho alespoň dotýká. Tyto páry si vzájemně poskytují více svobody. Vysvětlení jsou přinejmenším dvě:

1)      Partneři (minimálně ten, který je vzadu) už necítí potřebu fyzického kontaktu. Vášeň vyhasla.

2)      Pokud se odtáhl partner, který spí vepředu, může to být podvědomé vyjádření toho, že potřebuje více pozornosti, více projevů lásky

Dotýkáte se nohama

Partneři sice netráví celou noc v těsném kontaktu, ale vždy ale alespoň letmo dotýkají nohama. Mezi takovými partnery obvykle vládne důvěra a harmonie. Respektují své osobní prostory, ale zároveň vedle sebe potřebují cítit přítomnost druhého.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek