KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Ženské tělo očima mužů

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. V mnohém jsou si podobní, v mnohém se liší. Na ženské tělo muži hledí s neskrývaným obdivem. Co na ženském těle muži nejčastěji obdivují? Na internetu koluje těchto 11 věcí!

...

1.       Ženské tělo je neuvěřitelně ohebné!

Svaly a vazy v ženském těle obsahují více elastinu než kolagenu. Díky tomu je jejich tělo pružnější a flexibilnější.

Má to ale i své nevýhody. Menší podíl kolagenu má za následek dřívější tvorbu vrásek a vede k bolesti kloubů.


instagram

2.       Ženy žijí déle

Ženské tělo vydrží víc než to mužské! Ano, to je pravda. Imunitní systém žen totiž funguje lépe, snadněji se vyrovnává s vnějším i vnitřním nebezpečím, buňky ženského těla stárnou pomaleji, a tím pádem fungují efektivněji. Ženy proto méně stonají, lépe se vyrovnávají s bolestí a dožívají se vyššího věku.

3.       Na světě je více žen než mužů

To vlastně souvisí s předchozím bodem. Muži dříve umírají, a tak je žen na světě více. Statistiky se ale liší podle konkrétních zemí. V Rusku je například o 9 milionů žen více než mužů. Estonsko je na tom podobně, na 100 žen připadá 84 mužů. V Česku je poměr žen k mužům vyrovnanější (na 100 žen připadá 95 mužů). Přesně naopak jsou na tom Spojené arabské emiráty a Kuvajt (na 152 mužů připadá pouhých 100 žen).

4.       Ženám voní mužský pot

Feromony obsažené v mužském potu příznivě ovlivňují ženskou hormonální soustavu. Menstruační cyklus se stabilizuje, nálada zlepšuje a úzkost mizí. No není to úžasné?

5.       Žena může za život porodit i více než 40 dětí

Rekord drží obyvatelka města Šuja, která na počátku osmnáctého století porodila 69 dětí! Porodila celkem 27x. 16 dvojčat, 7 trojčat a 4 čtyřčata. V současné době připadá průměrně 1-2 dítě na rodinu.


depositphotos

6.       Ženské otisky prstů jsou z 99% odlišné

Kůže žen produkuje dvakrát více aminokyselin než ta mužská. Tím pádem jsou vzory na kůži variabilnější. Zatímco u mužů se objevují jen tři základní vzory (vidíte na obrázku), u ženy se může objevit jakýkoli jiný vzor.

Díky tomu mohou odborníci poznat pohlaví osoby jen podle otisku prstu!


  

7.       Kojení dává ženám superschopnosti

Při kojení tělo začíná produkovat ve velkém množství hormony, které mají významný vliv na práci mozku i těla. Ženy jsou proto v období kojení velmi statečné, nepodléhají úzkostem, jsou vysoce empatické, téměř schopné číst myšlenky a nálady druhých, dokážou bezchybně rozlišovat mezi barvami a zvuky, jejich zrak i sluch se totiž mnohonásobně zlepšují. Navíc jim i běžné věci činí radost, jsou proto veselejší a celkově spokojenější.

8.       Hormonální antikoncepce změní vůni žen

Hormonální léky, včetně antikoncepce, narušují hormonální rovnováhu v ženském těle. To pak vydává signály, že není připraveno počít dítě. Mužský mozek, který to vycítí, podvědomě rozhodně, že žena je méně atraktivní než jiná. Nehodí se totiž k „páření“, jak nám napovídají prastaré pudy.

9.       Ženy mají výbornou paměť

Ženský mozek (na rozdíl od toho mužského) využívá více oblastní z obou hemisfér pro efektivní ukládání informací. Velký vliv na ženskou paměť má hladina estrogenu, která se mění v průběhu menstruačního cyklu. Nejlépe ženy pracují s verbální a asociativní pamětí.

10.   Ženské tělo si umí vyrobit nový orgán

Ano, pokud žena otěhotní, tělo vytvoří nový orgán – placentu. Ta chrání a pečuje o dítě, ovlivňuje produkci hormonů a při porodu opouští tělo těsně po miminku.

11.   Ženy mají více osobností

Hormony v ženském těle neustále kolísají, a tak je ženský mozek neustále přestavován a dokonce se může měnit i osobnost. Část mozku zodpovědná za emoce, paměť a pozornost reaguje na neustálé změny estrogenu v těle. Výsledkem je, že osobnost ženy se může v průběhu menstruačního cyklu měnit.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek