KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zivotni-styl

Ženy jsou podle vědců k milostným aférám od přírody geneticky naprogramovány

Vědci z Texaské univerzity uvedli, že jsou ženy geneticky naprogramovány k tomu, aby si vždy vytvořily „záložní plán“. To pro případ, že by se jejich současné vztahy nějakým způsobem pokazily. Vědecký tým zároveň zpochybnil předpoklad, že se lidé vyvinuli pro monogamní vztahy.

...

Pro naše předky bylo životně důležité, aby měli v záloze více partnerů

Vědecký tým z USA uvedl, že se podle jeho hypotézy vyvinuli lidé tak, aby své vztahy testovali a zároveň hledali i jiné možnosti do budoucna. Autor výzkumu doktor David Buss řekl, že „celoživotní monogamie rozhodně necharakterizuje primární rozmnožovací vzory člověka.“

Pro naše vzdálené předky bylo podle výzkumníků nutné, aby si našli dalšího potenciálního partnera. Bylo to hlavně proto, že lidé trpěli různými chorobami i špatnými stravovacími návyky a jen málo lidí se dožilo 30 let věku.

Ani přes neoficiální dohady a tvrzení o nevěře však žádná studie zatím nedokázala, zda jsou lidé určeni k monogamii či polygamii.

Z aférek se mohou stát plnohodnotné vztahy

Studie provedená týmem vědců na univerzitě v Oxfordu přišla s tím, že našla souvislost mezi délkou prsteníku daného jedince a pravděpodobností, že bude tento jedinec podvádět. Vědci však zdůraznili, že nenašli příčinu této souvislosti.

Profesor Robin Dunbar z Oxfordské univerzity uvedl, že jsou rozdíly jemnější a viditelné pouze tehdy, když se podíváme na velkou skupinu lidí. „Lidské chování je ovlivněno mnoha faktory, mezi něž patří životní prostředí i životní zkušenosti. To, co se děje v ženské děloze, může mít jen mírný účinek na něco tak složitého, jako jsou sexuální vztahy,“ řekl Dunbar.

Doktor Buss z Texaské univerzity uvedl, že aférky mohou být pro ženy určitým typem pojistky do budoucna. Některé se později mohou stát právoplatnými vztahy, pokud ty předešlé selžou.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek