KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Arabové se do evropské společnosti nedokážou integrovat. Jednou se probudíte a Evropa už nebude,“ tvrdí bezpečnostní expert

Izraelský akademik, bezpečnostní expert a zároveň poradce několika izraelských premiérů Dan Schueftan poskytl rozhovor o tom, co si myslí o budoucnosti Evropy v případě pokračující migrační krize. Podle uznávaného odborníka, který se narodil v Izraeli, znamená současný trend přijímání lidí z Blízkého východu sebevraždu pro Evropu i její hodnoty. 

...

„Evropané by měli být více hrdí na své dědictví!“

V rozhovoru s Martinem Veselovským pro DVTV Schueftan uvedl, že současný přístup k uprchlické krizi rozhodně není pro Evropu pozitivním příslibem do budoucna. Podle bezpečnostního experta jsou na vině především tři faktory, a to demografie, sebevražda hodnot a přijímání odlišných kultur. Z demografického hlediska je příjem milionů lidí, kterým je třeba zajistit práci a začlenit je do sociálního systému, podle něj „něčím neudržitelným“.

„Druhým aspektem je sebevražda hodnot. Chcete-li být milí ke všem, nejste pak bohužel dostatečně hrdí na své dědictví. Evropa má úžasné dědictví a lidé se příliš bojí být na něj hrdí. Myslím si, že lidé, kteří nejsou hrdí na svou minulost, nemají z dlouhodobé perspektivy ani budoucnost,“ uvedl Schueftan.

Podle izraelského akademika je dalším velkým problémem přijímání kultur, „které byly zničeny svými vlastními politickými strukturami, jež sebou do Evropy přinášejí“. Reakce na cizí kulturu se pak odrazí i v politickém smýšlení Evropy, což se dle Schueftana už nyní děje. V Evropě jsou na vzestupu mnohá krajně pravicová uskupení, díky nimž se významně polarizuje celá společnost.

„Najednou proti sobě stojí dvě skupiny, z nichž jedna chce do země pustit co nejvíc uprchlíků a druhá to považuje za něco naprosto nepřijatelného,“ řekl Schueftan. „Střet mezi těmito dvěma skupinami pak může podrývat evropský způsob života!“ uvedl izraelský poradce.

Arabové jsou generaci od generace radikálnější

„Problémem není jen samotný fakt imigrace, ale také otázka, kdo vůbec přichází,“ pokračoval Schueftan.  „Přijmete-li sem do Čech například imigranty z Ukrajiny, v příští nebo té další generaci dojde k asimilaci do české společnosti. Budou to Češi. Ale podíváte-li se na to, co se stalo ve Francii s arabskými imigranty, zjistíte, že druhá generace je ještě radikálnější než ta první a třetí je ještě radikálnější než druhá. A to jsou to lidé, kteří se narodili ve Francii, hovoří francouzsky a prošli francouzským vzdělávacím systémem,“ varoval akademik.

Schueftan se také dotkl problematiky týkající se možné hrozby terorismu. „Ne všichni nově příchozí jsou teroristé, jejich počet je však dostatečný k tomu, aby byla situace nebezpečná,“ řekl. „A jsme u toho zase. Jakmile nejsou lidé integrovaní, žijí na svých předměstích, kam nikdo nepřijde a chovají se k ženám tak, jak to dělali v arabském světě před třemi generacemi, pak musíte očekávat reakci uvnitř vlastní společnosti,“ dodal.

Bezpečnostní expert rovněž varuje před tím, že čím víc uprchlíků Evropa přijme, tím víc jich sem bude chtít přijít a z milionů nově příchozích se tak stanou desítky a stovky milionů, „které budou klepat na brány Evropy“. 

„Víte, kolik desítek milionů, možná stovek milionů hladovějících lidí žije v Indii a chtěli by také přijet? Pokud se dozvědí, že mohou do Evropy a dostanou zde sociální dávky, jednoho dne ráno se probudíte a zjistíte, že Evropa už neexistuje!“ varuje Schueftan. „Uvedu příklad, který možná zní strašně, ale je pravdivý. Čím více lidí zachráníte z moře, tím více se jich tam utopí. Protože když všichni vědí, že zachraňujete lidi před utonutím a umísťujete je v Evropě, tím více lidí se bude chtít přes Středozemní moře dostat,“  prohlásil akademik.

Evropa si musí nastavit limity

„To, co je důležité, jsou počty.  Jinými slovy, pokud řeknete, že můžete akceptovat určitý počet, rozumné číslo, které dokážete integrovat a budete si vybírat lidi, kteří budou integrováni do vaší společnosti, pak je to v pořádku. Ale pokud se budete řídit tím, co říká Angela Merkelová, nebude existovat žádný strop,“ pokračoval Schueftan. Ten by dle svých slov Evropě poradil, aby si stanovila limity pro lidi, které je schopna integrovat a uživit a aby si přesně definovala, koho si chce na své území vpustit, aniž „by se musela obrátit k radikálním opatřením“.

„Chcete například přijímat lidi, kteří zacházejí se ženami jako s dobytkem? Nebo řeknete, že kultura, která takto zachází se ženami, není kultura, která se hodí do Evropy? Můžete rozhodovat o tom, koho chcete přijmout a koho nikoli, protože existuje spousta lidí z jiných kultur, kteří to potřebují,“ dodal Schueftan.


Autor: ElS/DVTV

Zdroj: Akutálně.tv

Foto: YouTube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (4 příspěvků)

Komentáře (4)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Tomhle má expert pravdu
Presnejšie,oni sa NECHCÚ integrovať,len rozširujú svoje územia.Keď to nešlo vojensky,pôjde to takto.
Ale o tom občané nerozhodují. Jsou to dnes už známí soc-inzenyri , jako např Soros a jeho rodina a další. To o čem se vyjadřuje expert , to už každý rozumný člověk si je vědom a kritizuje tu bláznivou globální politiku . Ale voleni politici i občané obranné odmítají bránit své občany!
V tom má Schueftan pravdu! Až na jednu „maličkost": My nejsme žádní extremisté, ale vlastenci! Vlastenci, kteří svoji vlast budou hájit třeba i se zbraní v ruce. * Bohužel - náš volební systém je takový, jaký je. Proto se k moci dostává pořád stejná sorta politiků, kteří by se spíše měli nazývat přiléhavějším názvem - Svo-oč...