KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Muslimové by měli přijmout evropské hodnoty, nebo jít jinam“: Německý ministr

Německý ministr financí Wolfgang Schaeuble se opřel do uprchlické krize, když prohlásil, že muslimští imigranti, kteří odmítají přijmout evropské hodnoty by si měli uvědomit, že pro ně mimo EU existují mnohem lepší místa, kde by se mohli usadit.

...

Schaeuble v Berlíně tento týden prohlásil, že muslimům, kteří nechtějí měnit svůj způsob života po příchodu do Evropy musí být řečeno „udělali jste špatné rozhodnutí“.

„Na světě existují lepší místa než Evropa, kde lze žít pod islámskými zákony,“ citovala německého ministra agentura Reuters.

Schaeuble, který je znám jako dlouhodobý podporovatel kancléřky Angely Merkelové, loni prohlásil, že influx uprchlíků byl „výzvou pro nezaujatost většinové společnosti“.

Ve svém sloupku pro Welt am Sonntag 74letý politik naléhal na nově příchozí muslimy, aby přijali takzvaný „německý islám“, postavený na liberalismu a toleranci.

Podle odhadů do Německa ze Středního východu a Afriky v roce 2015 dorazil téměř jedem milion migrantů. Toto číslo vyvolalo v zemi společenské napětí a vedlo k řadě protestů proti vládě a takzvané „politice otevřených dveří“ kancléřky Merkelové.

Situace také vyústila v růst popularity pravicové a proti-migrační politické strany Alternativa pro Německo (AfD), která od vypuknutí uprchlické krize před 2 lety získala křesla téměř ve všech z 16 německých státních parlamentů.


Autor: KaT

Zdroj: Reuters

Foto: © Heinz-Peter Bader / Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek