KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

16letá konvertitka k islámu a její snoubenec zatčeni za plánování teroristického útoku ve Francii

Teprve 16letá dívka je jednou z celkem čtyř podezřelých, kteří byli zatčeni během policejní razie ve Francii. Skupina je podezřelá z plánování sebevražedného bombového útoku v Paříži pomocí výbušnin označovaných jako „Stanova matka“.

...

V jednom z bytů byla nalezena laboratoř na výrobu bomb

Protiteroristická jednotka francouzské policie zadržela všechny čtyři podezřelé ve městě Montpellier, odhalila je díky sledování jejich sociálních sítí. Během razie byla v jednom z bytů nalezena laboratoř na výrobu bomb. Na místě byl nalezen i triaceton triperoxid (TATP), který je považován za velice silnou třaskavinu.

Tato výbušnina je také známa jako „Satanova matka,“ teroristé ji hojně využívají již po celá léta, nalezena byla i v sebevražedných pásech použitých při útocích v Paříži v roce 2015. Podle policie žili všichni čtyři podezřelí společně v jednom bytě a společně také plánovali sebevražedný útok.

Sebevražedné atentátnice nejsou v Evropě obvyklé

Zatčena byla i 16letá dívka a její 21letý snoubenec. Něco takového je zpravidla pro mladé dívky v Evropě neobvyklé, sebevražedné atentátnice se objevují například v Africe v řadách Boko Haram, ale v Evropě zatím nikoliv.

Policie kromě výbušných látek zabavila také výpočetní techniku, která může dopomoci k usvědčení podezřelých. K poslednímu teroristickému incidentu došlo ve Francii před několika dny, 29letý Egypťan se pokoušel dostat do slavné galerijní síně v Louvru.

S mačetou se pokusil napadnout několik hlídkujících vojáků, jednoho z nich lehce zranil. Za své jednání si útočník vysloužil 5 střelných ran do břicha, z nichž se nyní vzpamatovává v nemocnici.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek