KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

16letá muslimka, která bodla německou policistku do krku, odsouzena za podporu terorismu

Státní zástupci žádají 6 let ve vězení pro muslimskou školačku posedlou Islámským státem. Dívka podřízla hrdlo německé policistce, která ji zastavila za účelem rutinní kontroly. Policistka po útoku této 16leté dívky, jejíž rodiče pochází z Maroka, málem zemřela.

...

Dívka, která je známá pouze jako Safia S., byla tento týden odsouzena za pokus o vraždu a podporu teroristické organizace. Další podezřelý, kterým je 19letý mladík známý jako Mohamad Hasan K., byl obviněn z vědomého nenahlášení útoku, v jehož důsledku musela policistka bojovat o svůj život.

Rozsudek o trestu vynese soud příští pátek. Státní zástupci požadují pro dívku s německým a syrským občanstvím 3 roky za mřížemi.

Minulý rok v únoru, když jí bylo 15 let, vytáhla Safia při rutinní policejní kontrole na hannoverském hlavním nádraží z kapsy svého oblečení nůž. Policie později uvedla, že teenagerka byla „frustrovaná“, protože se nemohla dostat do Sýrie a bojovat po boku svých džihádistických idolů.

Státní zástupci u soudního jednání, které se odehrálo za zavřenými dveřmi, protože dívka je mladistvá, uvedli, že ji ke spáchání danému činu „motivovali příslušníci Islámského státu v Sýrii“.

Vyjádření policie tehdy znělo: „Když byla zastavena a slušně požádána, aby potvrdila svou totožnost, bleskovou rychlostí se jí v ruce objevil nůž a naši kolegové neměli téměř žádnou šanci se bránit. Jednalo se o islamistický útok na naše policisty.“

Jedna z policistek utrpěla velkou bodnou ránu do hrdla a její život byl zachráněn až po několikahodinové nouzové operaci. Policejní mluvčí řekl: „Je zázrak, že vůbec přežila. Útočnice byla ledově klidná. Její jedinou starostí bylo, zda nemá pomačkaný šátek na hlavě a chtěla si ho popravit. Vůbec ji nezajímalo, zda policistka zemře či přežije.“

Policie uvedla, že dívka se rozhodla být radikální džihádistkou v roce 2015 v Německu a při výslechu přiznala, že chtěla odcestovat do Sýrie a bojovat za IS. Dostala se až do Turecka, nicméně její matka ji pak přivedla nazpět do Německa.

Islámský stát ji ale nařídil po návratu domů provést mučednický akt. O svých plánech řekla Mohamadu Hasanovi K., který již věděl o její cestě do Istanbulu i o jejím plánu zabít policistku, ale mladík o tomto záměru úřady neinformoval.

Německo v červenci zažilo čtyři útoky během jednoho týdne, při čemž ke dvěma z nich se přihlásil Islámský stát, což vyvolalo zuřivou debatu o bezpečnosti a žadatelích o azyl i způsobu řešení neutuchající uprchlické krize

Státní zástupci uvádí, že Safia patřila ke skupině mladých následovatelů IS z Hannoveru.


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (4 příspěvků)

Komentáře (4)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
to si děláte srandu ne, za pokus o vraždu jen tři roky - měla by dostat oprátku
Presně tak..myslím že trest smrti by byl na mistě
Tak týhle svini by ta uříznutá palice náramně slušela;-)