KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

35 nových případů eboly zaznamenáno v Guinei a Sieřře Leoně

Minulý týden byl v Guinei a Sieřře Leoně zaznamenán prudký nárůst nových případů nákazy virem ebola. Světová zdravotnická organizace doufá, že se podaří nový nárůst zastavit.
...

Za poslední týden nahlášeno 35 nových případů

"Za delší dobu než měsíc byl za poslední týden zaznamenán největší počet nárůstů případů nákazy virem", řekla jedna ze zdravotních sester pracujících při OSN. Za poslední týden bylo nahlášeno 35 případů nakažení. Podle nynějších odhadů virus nakazil 26.933 lidí a zabil 11.120 lidí hlavně v Guinei, Sieřře Leoně a také v Libérii. V Guinei se epidemie rozšířila v roce 2013 a od té doby jsou hlášeny stále nové a nové případy. Většina nových případů se točí kolem lidí, kteří se zúčastnili pohřbu někoho, kdo na ebolu zemřel. Všichni, kdo byli v kontaktu s nakaženými, jsou nyní bedlivě sledováni. Také Sierra Leone ohlásila nové případy, naštěstí jich bylo "jen" osm. Agentura OSN oznámila, že byl nakažen také jeden její pracovník.

Nákaze podléhá i mnoho zdravotníků

O ebole, jakožto jednom z nejnebezpečnějších virů, je známo, že se šíří prostřednictvím kontaktu s tělesnými tekutinami infikované osoby. Náznaky nákazy je pak vysoká horečka a zvracení. Lidé pečující o nemocné jsou nákaze neustále vystaveni, musí nosit speciální obleky a dbát na hygienu, ale i přes tato opatření se někdy objeví případ, že se nakazí i zdravotní pracovník. Od začátku propuknutí eboly bylo potvrzeno 869 případů nákazy u zdravotníků a celkem 507 z nich zemřelo.

Autor: ElS, Zdroj: Global Post
Foto: European Commission DG CC BY-ND 2.0

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek