KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

6 zemí EU podporuje zrušení sankcí proti Rusku

Šest zemí Evropské unie se rozhodlo podpořit zrušení sankcí proti Rusku. Má mezi ně patřit Rakousko, Maďarsko, Itálie, Kypr, Slovensko a Francie. Ačkoliv diplomatický zdroj v Bruselu uvedl podle agentury TASS, že proti zrušení sankcí je i Česká republika, český úřad vlády tuto informaci vyvrátil.
...

Zdroj blízký Radě ministrů zahraničních věcí EU řekl, že země EU během zasedání 19. ledna v Bruselu nebudou mít zatím žádné rozhodnutí ohledně sankcích proti Rusku. "Rusko samozřejmě bude na pořadu jednání Rady, ale otázka ohledně sankcí se řešit nebude. O sankcích by se mělo rozhodovat v březnu. Ministři by si zatím měli připravovat půdu pro zmírnění sankčního režimu. " řekl diplomat. Pro zrušení sankcí je podle zdroje agentury TASS Rakousko, Maďarsko, Itálie, Kypr, Slovensko, Francie a Česká republika. Úřad české vlády tuto informaci ovšem uvedl na pravou míru.

„Omezení sankcí vůči Rusku přímo souvisí s tím, jak Rusko plní či neplní dohody z Minsku a přispívá celkově ke zklidnění situace na východě Ukrajiny. Podle názoru České republiky nejsou dohody ze strany Ruska zcela naplňovány a k omezení sankcí proto teď není důvod. Nadále se chystáme postupovat v této záležitosti společně s našimi evropskými partnery," řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Jak již dříve uvedly noviny Wall Street Journal, Evropská unie je připravena zmírnit sankce proti Rusku a částečně normalizovat vztahy s Ruskem. Podmínkou je ovšem změna přístupu Moskvy k situaci na Ukrajině.

Autor: Ald

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek