KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Afghánská armáda osvobodila přes 160 lidí ze zajetí ozbrojenců v kábulském hotelu

160 osob bylo afghánskými armádními složkami zachráněno ze zajetí v hotelu Intercontinental v afghánském Kábulu. Kromě tří útočníků zemřelo šest civilistů.

...

K obsazení hotelu a držení rukojmí se přihlásila teroristická organizace Taliban, podle které bylo „zabito na desítky cizáckých dobyvatelů a jejich loutek.“

Úřady se obávají, že čísla zemřelých nemusí být konečná, neboť jsou někteří lidé, včetně zaměstnanců hotelu, považováni za nezvěstné.

Neúspěšné snahy o útěk

Ozbrojenci vtrhli do hotelu ve 21.00 místního času v době, kdy byla hostům podávána večeře. „Vše bylo velmi chaotické. Schoval jsem se za sloup a viděl, jak lidé křičeli a prchali. Někteří z nich upadli, nebo byli zasaženi kulkami,“ popsal situaci po příchodu teroristů Azzi Tayeb, který se účastnil zdejší IT konference.

Někteří hosté se snažili z hotelu uprchnout pomocí prostěradel, která použili jako provaz. Při pokusu o podobný úprk zemřel i jeden muž, který se na improvizovaném laně neudržel. Hosté se dále schovávali ve svých pokojích, mnozí z nich však byli teroristy zajati jako rukojmí.


Vyšetřuje se, jak se teroristé do hotelu dostali

Afghánská armáda se k hotelu dostala v průběhu noci pomocí vrtulníků, které vojáky spustily přímo na střechu budovy. Zdejší jednotky přitom spolupracovaly se západními jednotkami, které byly během mise nápomocny.

Teroristé se měli do hotelového komplexu dostat pomocí zadního vchodu skrze kuchyň. Afghánský ministr vnitra nyní slibuje vyšetřování toho, jak se ozbrojenci dostali přes ochranku, která byla najata teprve před 2 týdny.

Ozbrojenci hotel obsadili jen několik dní poté, co americká ambasáda v Kábulu vydala veřejné varování, že se může chystat útok na místní hotely. „Tyto skupiny mohou cílit na veřejná shromáždění, vládní budovy, dopravu, trhy a místa s velkým výskytem cizinců,“ uvádí dále varovná zpráva.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek