KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Americká armáda přizpůsobí uniformy náboženským vyznáním vojáků

Tajemník americké armády Eric Fanning uvedl, že bude jednotný styl uniforem i předepsaný vzhled pozměněn tak, aby odpovídal vyznání jednotlivých vojáků. Například muslimové nebo sikhové tak budou moci nosit turbany, různé styly šátků nebo i různé střihy vousů. 

...

Major Kamal Kalsi

Proces získání výjimky pro jednotlivce je zdlouhavý

Nové opatření už pochválil ředitel právního oddělení Sikhské koalice Harsimran Kaur. „Jsme velice potěšeni pokrokem, který tato nová politika představuje pro náboženskou toleranci a rozmanitost,“ uvedl Kaur. Vojákům tak bude povoleno nosit turbany nebo jiné pokrývky hlavy, pokud na ně půjdou bez problému nasadit ochranné přilby.

Major Kamal Kalsi, kterému má být jako prvnímu sikhovi poskytnuta tato možnost, uvedl, že proces získání výjimky pro jednotlivce je velice zdlouhavý a namáhavý. „Myslím, že je to škoda, protože tato situace v podstatě omezuje mladé, kvalifikované kandidáty, ať už se jedná o sikhy, muslimy nebo buddhisty,“ řekl Kalsi.

Ženy budou moci nosit hidžáby v barvě uniformy

„Pokud chceme mít moderní progresivní armádu, budeme se muset smířit s tím, že ne všichni Američané jsou stejní,“ dodal major Kalsi. V nových pravidlech stojí, že jsou povoleny i vousy, které však nesmí být delší než 5 centimetrů. Pokud jsou delší, měly by být sestřiženy nebo svázány.

Podplukovník americké armády Randy Taylor uvedl: „Naším cílem je dosáhnout rovnováhy mezi vojáky prostřednictvím přizpůsobení se jejich vyznání, což nám tato nová směrnice umožňuje.“ Schválený styl oblékání vojákovi zůstane po celou dobu jeho služby a bez povolení nebude moci být změněn.


Autor: ElS

Zdroj: Express

Foto: Sikh Coalition

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek