KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Americká politička chce muže pokutovat za masturbaci jako za „čin proti nenarozenému dítěti“

Texaská politička přišla s návrhem legislativy, dle které by mužům byla udělována pokuta ve výši 100 dolarů za masturbaci s výjimkou sexu a schválených úkonů v nemocnicích či klinikách.

...

Demokratka Jessica Farrarová vytvořila zákon s názvem „Právo mužů vědět“ (Man’s right to know), aby zdůraznila, jaký dopad měla na ženy v jejím státě cílená legislativa, a to zejména v oblasti potratů.

Dle jejích slov navrhovaná pravidla, mezi něž patří například povinná čekací doba před vasektomií, prodej Viagry pouze na předepsaný recept či „z lékařského hlediska nadbytečné vyšetření konečníku“, odráží „reálné texaské zákony a omezení v oblasti zdravotní péče, kterým texaské ženy čelí při každém legislativním zasedání“.

Hlavní částí zákona by bylo kategorizování ejakulace podle toho, zda proběhla mimo vagínu či zdravotní zařízení. V takovém případě by se jednalo o „čin proti nenarozenému dítěti a o neuchování posvátnosti života“.

Pro webový portál mysanantonio.com Farrarová řekla: „Mnoha lidem přijde tento návrh zákona legrační. Co však legrace již není, jsou překážky, které musí texaské ženy každodenně překonávat a které byly vytvořeny legislativami, které jim velmi znesnadnily přístup ke zdravotní péči.“

Texaská Sněmovna reprezentantů je v současnosti ovládána republikánskou většinou, při čemž stát má kvůli konzervativní křesťanské kultuře jedny z nejpřísnějších zákonů o potratech v celých Spojených státech.

Od roku 2011 jsou ženy nuceny podstupovat invazivní ultrazvukový sken nejméně 24 hodin před potratem, což vyžaduje nejméně dvě cesty do zdravotnického zařízení. Toto je jedno z opatření, která Farrarová svým návrhem zákona paroduje. „Pokud žena musí podstoupit transvaginální ultrazvuk, nemá to nic společného se zdravotní péčí. Jedním z cílů státu je vinit ji z toho, že změnila názor.“

Navrhovaný zákon by donutil stát také k vytvoření brožur podobných těm, které dostávají ženy zajímající se o potrat. Obsahovaly by informace o vasektomii, Viagře a kolonoskopii. V zákonu dále stojí: „Masturbační emise vytvořené v zdravotních zařízeních budou uskladněny pro účely početí pro současnou nebo budoucí manželku.“

Dříve tohoto roku žádal jeden z republikánských politiků, aby se potrat stal v Texasu trestným činem, při čemž tvrdil, že by to ženy donutilo být při sexu „osobně zodpovědnější“. Tony Tinderhold tento zákon předložil ve snaze učinit z potratu trestný čin nehledě na to, zda žena otěhotněla po znásilnění či incestu.

Zákon je v současnosti ve stádiu posouzení kongresovým výborem, a pokud projde, bude to znamenat, že ženy, které půjdou na potrat, budou moci čelit obvinění z vraždy.


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek