KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Americká vláda zadala první zakázky pro stavbu prototypů Trumpovy hraniční zdi

Celní a pohraniční stráž USA (CBP) uvedla, že pro stavbu prototypů plánované hraniční zdi Donalda Trumpa byly vybrány čtyři společnosti.

...

Betonové prototypy budou postaveny v následujících měsících a budou 9 m dlouhé a zhruba stejně vysoké. Úřady je poté dle CBP budou po dobu 2 měsíců testovat na odolnost vůči narušení a penetraci pomocí malých ručních nástrojů.

Každá ze zakázek má hodnotu 500 000 dolarů (11 milionů Kč).

Souvislá zeď podél celé jižní hranice byla klíčovým slibem Trumpovy předvolební kampaně. Zástupce komisaře CBP Ronald Vitiello řekl, že prototypy „pomohou zlepšit konstrukční normy“ následné finální zdi.

„Testování bude zaměřeno na věci jako estetika, jak jsou prostupné či jak jsou odolné proti narušení… Dle jeho slov by testování však mělo zůstat u malých ručních nástrojů, na „balistickým záležitostem“ by dojít nemělo.

Ve zdi bude muset být zavedené také kabelové vedení a další konstrukční prvky pro senzory a kamery.

Jakmile bude pokyn ke stavbě prototypů během následujících týdnů udělen, měly by prototypy dle očekávání být připraveny do 30 dní.

Vitiello uvedl, že neví, zda zvolené firmy mají předchozí zkušenost se stavbou hraničních zdí. Výběrového řízení pro stavbu zdi se údajně zúčastnilo až 200 společností, které zaslaly své návrhy.

Příští týden budou oznámeny další 4 zakázky na prototypy zdi z jiných materiálů než betonu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek