KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Americký youtuber Logan Paul vyvolal pobouření videem s mrtvolou sebevraha

Americká hvězda YouTube vyvolala značné pobouření poté, co zveřejnila video s mrtvým člověkem, který spáchal sebevraždu. Video bylo natočeno v Japonsku v lese na úpatí hory Fudži, kam lidé často chodí najít smrt vlastní rukou. 

...


Youtuber se za video omluvil na Twitteru

Ve videu vystupuje Logan Paul se svými přáteli, s nimiž se vydal do lesa Aokigahara, který je přezdíván jako „les sebevrahů“. Když partička mladých lidí chtěla les natočit, narazila na lidské tělo. I když byli Logan i jeho přátelé nejprve šokováni, neodpustili si vtipkování.

Logan následně video s mrtvolou nasdílel na svůj kanál na YouTube, kde jej sleduje až 15 milionů odběratelů. Mladého youtubera na to konto zavalily kritické komentáře, podle nichž je video „nechutné“ a „neuctivé“. Videozáznam byl nahrán v neděli a ještě před tím, než byl odstraněn, nasbíral miliony zhlédnutí.

Paul od té doby zveřejnil na Twitteru omluvu, přičemž uvedl, že byl „ovlivněn šokem a hrůzou“. Japonsko je zemí, která má v rámci rozvinutého světa opravdu velkou míru sebevražd, ve skutečnosti jednu z nejvyšších na světě. Les Aokigahara má v této zemi tragickou pověst a v rámci japonské mytologie je spojován s mnoha démony.

I díky tomu se stává každoročně cílem mnoha nešťastníků, kteří sem přijíždějí hledat smrt i z cizích zemí. Údaje o počtech sebevražd nejsou zveřejňovány, aby nedošlo k nechtěné propagaci tohoto fenoménu. Po celém lese jsou umístěny cedule, které sebevrahy nabádají k tomu, aby raději vyhledali odbornou pomoc než smrt.


Foto: YouTube/Paul Logan

Paul nad mrtvolou vtipkoval a svým slovům se smál

Paul chtěl strašidelnou atmosféru lesa ukázat svým fanouškům v 15minutovém videu, které je jedním z mnoha dalších, jež se svými přáteli natočil při cestě do Japonska. Po procházce lesem však skupina narazila na mrtvolu jednoho ze sebevrahů, kterou natočila celkem detailně, jen s rozostřenou tváří.


Logan Paul je americkou hvězdou YouTube s 15 miliony odběratelů. Foto: PG/Bauer-Griffin/GC Images

Na videu je slyšet, jak jeden člen skupiny říká, že se „necítí dobře“. Paul se je jej následně zeptal: „Copak, ty si nikdy neseděl vedle mrtvoly?“ a začal se smát. To se však Paulovým fanouškům nelíbilo a obvinili jej z neúcty k mrtvému, jehož identita není známa. Někteří lidé dokonce navrhli, aby bylo odstraněno nejen video, ale i celý Paulův kanál na YouTube.

Na základě Loganovy omluvy však řada jeho fanoušků nakonec obrátila a jeho omluvu přijala s tím, že ho po jedné chybě nepřestanou sledovat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek