KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Anarchie v Karibiku: Uprchlí vězni terorizují ostrovy zasažené hurikánem Irma

Uprchlí vězni i stovky lupičů, kteří jsou ozbrojeni zbraněmi, terorizují karibské ostrovy zasažené hurikánem Irma. Velká Británie a Francie už vyslaly na pomoc zdejším obyvatelům své bezpečnostní síly, stejně jako Nizozemsko. Zděšení turisté na nizozemsko-francouzském ostrově Svatý Martin vypověděli, jak se schovali ve svých hotelech, když se dozvěděli o až 600 uprchlých vězních a lupičích, kteří rabují, kde se dá. 

...

Někteří obyvatelé karibských ostrovů se uprostřed nepokojné situace vyzbrojili mačetami

Jeden z vojáků vyslaných na ostrov uvedl, že „každých 10 minut zastaví nějakého zloděje.“ Sam Branson, syn britského podnikatele a miliardáře Richarda Bransona, mezitím varoval před „občanskými nepokoji“ poté, co z věznic uprchly desítky vězňů. Sídlo Bransonových leží na Britských panenských ostrovech, rabování a nepokoje však byly zaznamenány i na ostrovech Anguilla, Barbuda, či na ostrově Svatého Bartoloměje.

Z ostrova Svatého Martina přicházejí zprávy, že se někteří z místních obyvatel vyzbrojili mačetami, aby zastavili rabování uprostřed sílícího počtu zločinů na ostrově. Místní policejní šéf Jean-Marc Descoux uvedl, že za rabování je pravděpodobně odpovědno zhruba 500 až 600 místních delikventů.


Vitríny v centru Marigotu jsou svědectvím ostražité atmosféry, která na ostrově vládne. Ve většině obchodů jsou zatažené kovové rolety, figuríny jsou zbaveny oblečení a ve vitrínách nic není. Někteří lidé, kteří na ostrově uvízli, uvedli, že zločinci začali útočit na hotelové pokoje i domy místních obyvatel, aby tak využili zmatku a dostupnosti nestřeženého majetku po přírodní katastrofě.


Hurikán napáchal na Svatém Martinu velké škody

K rabování dochází už i na Floridě

Velká Británie vyslala do svých území v Karibiku několik desítek britských policistů, aby zabránili dalšímu rabování a nastolili řád na Britských Panenských ostrovech. Na místo byla vyslána i námořní loď s téměř 500 vojáky, kteří budou pomáhat obyvatelům nejen na Britských Panenských ostrovech, ale také na Anquille a ostrovech Turks a Caicos.


Francie, která dohlíží na svůj ostrov Svatého Bartoloměje a polovinu ostrova Svatý Martin, uvedla, že bezpečnostní síly na obou ostrovech byly navýšeny o téměř 500 policistů. Francouzské ministerstvo vnitra uvedlo, že od pátku bylo zatčeno 11 podezřelých jedinců.


Francouzští policisté dorazili na ostrovy Svatého Martina a Svatého Bartoloměje

Problémy s rabováním nyní panují i na Floridě, kudy se hurikán Irma o víkendu rovněž přehnal. Policejní oddělení ve Fort Lauderdale na Twitteru oznámilo, že za rabování uvěznilo celkem devět lidí, kteří kradli v zastavárně a v obchodě s oblečením. 

Něco podobného udělala i policie z Miami, která na Twitter vyvěsila varovnou fotografii 10 zatčených s vtipným popiskem: „Přemýšlíte nad rabováním? Zeptejte se těchto chlapců, jak to dopadlo.“


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek