KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Ať už jsme pryč!“ Brity rozčílila informace, že je členství v EU stojí týdně 8 miliard korun

Velká Británie za loňský rok do společné kasy Evropské unie vložila závratných 13,9 miliard liber (407 miliard korun). Vyplývá to z čerstvě zveřejněných oficiálních údajů.

...

Jasná zpráva pro vládu k urychlení odchodu

Národní statistický úřad oznámil, že britské daňové poplatníky stojí členství v Evropské unii v průměru 267 milionů liber týdně. Podrobnosti o tomto štědrém příspěvku byly zveřejněny v takzvané „Růžové knize“, která každoročně shrnuje veškeré finanční transakce mezi Velkou Británií a ostatními státy světa.

Pro zastánce brexitu jsou tyto nejnovější údaje potvrzením správnosti rozhodnutí o odchodu z EU a naléhavé nutnosti ukončit vztahy s Bruselem co nejrychleji.

Spočítali rovněž, že od loňského referenda o odchodu Británie z EU do jeho plánovaného provedení v březnu 2019 Británie věnuje Bruselu o 22 miliard liber (644 miliard korun) více, než ze společné evropské pokladny dostane zpět.    

„Kdybychom přestali platit do pokladny EU, ušetřené peníze můžeme použít na sociální a zdravotní péči, snížení schodku rozpočtu a ještě by zbylo na snížení daní,“ řekl britský poslanec Peter Bone. „Je to zpráva pro vládu, aby nás rychle dostala z EU a nemuseli jsme platit Bruselu žádné peníze. Pak je budeme moci využít pro naše potřeby a ne v Bulharsku, Rumunsku nebo jiných zemích EU.“

„Není divu, že většina diskuzí se točí kolem peněz. EU se nechce vzdát svých velikášských plánů a německý daňový poplatník není ochotný je zaplatit,“ prohlásil další britský poslanec Craig Mackinlay.

V rámci „rozvodového vyúčtování“ se EU snaží z Británie dostat co nejvíc peněz

„Britští politici často předstírají, že existuje kouzelný strom, na kterém rostou peníze. Evropská unie ale jeden takový strom skutečně má, jmenuje se britský daňový poplatník,“ řekl europoslanec Jonathan Arnott.

„Britští daňoví poplatníci budou rozčarováni z informace, kolik peněz každoročně darujeme Evropské unii,“ řekl ředitel Aliance daňových poplatníků John O´Connell. „V dnešní době se mnoho Britů potýká s rostoucími životními náklady a současně se Evropská unie pokouší dostat z Velké Británie víc peněz v rámci „rozvodového vyúčtování.“

Podle „Růžové knihy“ celkový loňský příspěvek Bruselu činil 18,9 miliard liber.  Z této částky je však třeba odečíst 5 miliard liber, které pro zemi jako každoroční kompenzaci vyjednala v roce 1984 tehdejší premiérka Margaret Thacherová.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek