KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Až 20 000 učitelů v Nigérii čelí propuštění, nezvládli test určený desetiletým dětem

Více než 20 000 učitelů z Nigérie čelí propuštění poté, co nebylo schopno uspět ve srovnávacích testech určených dětem ve věku 10 let. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari podpořil plán na přezkoušení učitelů v severním státě Kaduna a označil následnou situaci za „tragickou.“

...

Propuštění učitelé dostanou druhou šanci

„Jestliže učitelé nedokáží absolvovat zkoušku, kterou mají zvládnout děti, jež tito učitelé učí, pak se jedná o velice závažnou a tragickou situaci,“ řekl Buhari. Guvernér Kaduny Mallam Nasir Ahmad El-Rufai zveřejnil minulý týden výsledky testů na svém Twitteru.

„Dovolili byste někomu takovému, aby učil vaše děti?“ zeptal se veřejnosti. Guvernér uvedl, že učitelé, kteří měli v testu výsledek horší než 75 %, budou propuštěni. Budou se však moci znovu uplatnit v případě, že své výsledky vylepší.

Až 10 milionů dětí v Nigerii vůbec nenavštěvuje školu

Podle serveru BBC už bylo podáno nejméně 19 000 žádostí o nahrazení stávajících učitelů, kteří budou na základě svého neúspěchu v testu propuštěni. Odbory mezitím odmítly plány na propuštění učitelů s tím, že se jedná o „propagandu.“

Organizace UNICEF (Dětský fond Organizace spojených národů), zjistila, že v Nigérii je vůbec nejvyšší počet dětí, které nechodí do školy. K základnímu vzdělání zde nemá přístup přibližně 10 milionů dětí. Podle organizace UNICEF za to z části může i to, že je zdejší vzdělávací systém přeplněn nedostatečně kvalifikovanými učiteli. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek