KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Až 75 % nových uprchlíků v Německu bude dlouhodobě žít na sociálních dávkách

Nová studie z Německa zjistila, že většina nově příchozích uprchlíků (až 75 %) je nezaměstnaná a bude tak dlouhodobě přežívat na sociálních dávkách. Situace se sice může změnit, ale výhledově to tak zatím nevypadá. Podle komisařky pro přistěhovalectví Aydan Özoğuzeové vstoupí zhruba třetina uprchlíků na trh práce v příštích 5 letech, zbytek až minimálně v příštích 10 letech. 

...

Práci si našlo pouze 13 % nově příchozích

Institut pro výzkum zaměstnanosti (IAB) uvedl, že pouze 45 % syrských uprchlíků žijících v Německu má maturitní zkoušku a 23 % vysokoškolský titul. Zpráva uvádí, že celkem 484 000 uprchlíků hledá práci, což je o 162 000 více než v červenci loňského roku.  

„Z toho je 178 500 oficiálně nezaměstnaných, což znamená, že nejen, že nemají práci, ale nejsou zapsáni ani v žádných vzdělávacích programech nebo jazykových kurzech,“ píše se ve zprávě. Práci si mezitím našlo pouhých 13 % uprchlíků.

Pokud však tito lidé nezískají legitimní zaměstnání, nedojde k řádné asimilaci a uprchlíci si tak mohou najít nějaké nelegitimní zaměstnání či přivýdělek. Německo hostí zhruba 1,1 milionu uprchlíků, kteří se dostali do EU.

Německo doufalo v to, že uprchlíci pomohou vyřešit demografickou krizi

Země se nyní točí v bludném kruhu, jelikož jsou zde stovky tisíc lidí bez vzdělání, které je třeba řádně vmísit do německé společnosti. Současná situace nenahrává ani kancléřce Angele Merkelové, kterou čekají v září všeobecné volby. Právě ona stojí za mnohými kritizovanou politikou otevřených dveří, kvůli níž se stát nyní musí postarat o tisíce nezaměstnaných nově příchozích jedinců.

Německá vláda očekávala, že příchod tolika imigrantů v produktivním věku by mohl vyřešit demografickou krizi, která v této zemi vznikla kvůli velice nízké porodnosti. Generální ředitel automobilky Daimler Dieter Zetsche uvedl, že by uprchlíci mohli položit základy pro „příští německý ekonomický zázrak.“

Jenže realita je jiná a nedostatek kvalifikovaných a jazykově vzdělaných uprchlíků si vybírá svou daň. „Mnozí z prvních uprchlíků, kteří dorazili do Německa, byli lékaři a inženýři, jenže v patách jim bylo mnoho dalších, kteří takovými dovednostmi neoplývají,“ uvedla komisařka Özoğuzeová. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek