KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

BBC je prý příliš křesťanská, začne tedy vysílat muslimské modlitby

Britská veřejnoprávní stanice BBC byla kritizována za to, že dává ve svém vysílání příliš velký prostor křesťanským pořadům. Chce proto vyjít vstříc i jiným náboženstvím a údajně bude mimo jiné přenášet muslimské páteční modlitby.

...

Muslimské modlitby, svátky i lekce koránu pro děti

Ředitel BBC Tony Hall vyzval představitele různých náboženství k diskuzi o jejich spravedlivém zastoupení ve vysílání. Provoz BBC je financován z peněz britských daňových poplatníků.

Ibrahim Mogra z Britské muslimské rady řekl, že BBC by mohla vysílat páteční modlitby z mešity, oslavy Svátku obětování nebo lekce koránu pro děti.

Stanice BBC k tomuto kontroverznímu kroku přistoupila kvůli kritice, že jako společnost financovaná daňovými poplatníky přenáší neúměrné množství křesťanských pořadů v porovnání s nízkou propagací jiných náboženství.

Ještě začátkem tohoto roku vedoucí oddělení pro náboženství a etiku v BBC Aaquil Ahmed ve výboru britské poslanecké sněmovny řekl: „Základním kamenem naší produkce zůstává křesťanství, a proto je mu věnován větší časový prostor než jiným vyznáním.

Nyní je ale šéf BBC Hall připraven udělat více pro prezentaci jiných náboženství. Vedoucí vysílání dostal za úkol oživit vysílání novými nápady.

Křesťanství v Británii prochází vleklou krizí

BBC však ubezpečuje, že prostor pro prezentaci jiných náboženství nebude na úkor křesťanských programů. „Víra je velmi důležitá. BBC může a musí udělat více pro to, aby dokázala, že si důležitost víry uvědomuje a odráží ji ve svém vysílání,“ oznámil nejmenovaný zdroj z BBC.

Tento kontroverzní návrh přichází v situaci, kdy rostou obavy o osud britského křesťanství, které ostatní náboženství začínají válcovat.

Dvouletý průzkum přinesl šokující zjištění o výrazném poklesu návštěvnosti kostelů, jehož příčinou je i vzestup islámu a jiných náboženství. Anglikánská církev nyní zvažuje zoufalý plán, že dveře některých jejich kostelů zůstanou v neděli zavřené.

Během deseti let se ve Velké Británii snížila návštěvnost kostelů o 12 % a od roku 1960 klesla na polovinu. Nedělní křesťanské bohoslužby zde nyní navštěvuje v průměru pouze 760 000 Britů.


Autor: jil

Zdroj: Express

Foto: Reuters / Olivia Harris

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Klidně vysílejte, Britové. Alespoň půjdete do hajzlu jako první.