KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Belgický pivovar staví 3 km dlouhé potrubí, kterým bude posílat pivo rovnou do stáčírny

Obyvatelé belgických Brugg doufají, že již brzy budou moci „porazit systém“ tím, že se napojí přímo na 3 kilometry dlouhé podzemní pivní potrubí, které bude brzy dokončeno a bude pumpovat pivo z městského pivovaru rovnou do stáčírny, kde se pivo plní do lahví.

...

Nápad se zrodil už před několika lety

Xaviere Vanneste, majitel a zároveň dědic pivovaru De Halve Maan, dostal tento nápad před několika lety, když sledoval dělníky, jak pokládají kabely pod pouliční dláždění. Z pivovaru bude do továrny čerpáno 56 780 litrů piva, které bude následně naplněno do lahví a odesláno spotřebitelům.

Investice do tohoto projektu byly opravdu vysoké, celkem 4 miliony eur (108 milionů korun). Se zaplacením pomohli investoři, na listinu zlatého členství se podepsalo 21 lidí, jejich investice 7 500 euro bude odměněna celoživotní zásobou piva za předpokladu vypití jedné láhve denně. Bronzové členství, jehož podmínkou byla platba ve výši 220 eur, zahrnuje jednu lahev piva ročně po zbytek života.

Pivo se díky novému potrubí nebude muset přepravovat v kamionech, které tak z ulic Brugg částečně zmizí. Město se snaží o to, aby z ulic zmizela všechna auta a byl zde prostor pouze pro chodce.

Pivní potrubí mají i v Německu a USA

Nadzemní „pivovody“ už existují i v Německu, kde je pivo takto čerpáno na tradiční festival Oktoberfest a ve Spojených státech, kde clevelandská pivovarnická společnost přečerpává pivo přes ulici do místního baru. Na světě existuje i osobní pivní potrubí, a to v ruském Čeljabinsku, kde si místní obyvatel nainstaloval potrubí vedoucí z obchodu s pivem, který se nachází v přízemí mužova domu.

Pivo mu vytéká z kohoutku instalovaného v kuchyni. Myšlenka měla být původně pouze vtipem, profesionální mechanik Andrej Eremejev však majitele obchodu přesvědčil o tom, aby mu doopravdy pivo posílal až do bytu speciálním potrubím. To mu zajistilo neomezený příjem jeho oblíbeného nápoje.


Autor: ElS

Zdroj: RT

Foto: Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek