KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Běloruský prezident Lukašenko ostře zkritizoval Rusko

Při dnešním rozhovoru pro televizní stanici Euronews představitel Běloruska Alexandr Lukašenko prohlásil, že se Minsku nelíbí porušování územní celistvosti Ukrajiny. Podle Lukašenka jeho země neuznává žádné separatistické „lidové republiky“ ani zabrání Krymu Ruskem.
...

Podle Lukašenka není možné libovolně měnit hranice států

Bělorusko se ke krizi na Ukrajině postavilo jako prostředník, který se od začátku snažil o navázání dialogu mezi Kyjevem a separatisty. Bylo to právě v Minsku, kde na začátku září tzv. kontaktní skupina složená ze zástupců Ukrajiny, povstalců, Ruska a EU dokázala vyjednat zastavení bojů. Lukašenko však razantně odmítá chování, kterým Rusko bez jakéhokoliv respektu zabírá cizí území:

"Měnit svévolně hranice cizího státu je nepřípustné. Podle této logiky by Rusko muselo Kazachstánu a Mongolsku odevzdat většinu svého území, které svého času ovládali mongolští a tatarští chánové."

Představitel Běloruska připomněl mezinárodní smlouvy

Prezident Běloruska v rozhovoru rovněž připomněl, že země bývalého východního bloku podepsaly řadu vzájemných mezinárodních smluv. Ty mimo jiné všem státům zaručují stabilitu a svrchovanost jednotlivých států. Z tohoto důvodu podle Lukašenka nelze svévolně měnit a přepisovat hranice jiného státu.

Autor: ToD, Reuters

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek