KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Benátské úřady zakročily poté, co bylo japonským turistům v restauraci naúčtováno 28 000 korun

Čtveřice japonských turistů si v italských Benátkách objednala steak, grilovanou rybu a vodu, za což si restauratér naúčtoval neuvěřitelných 1 100 eur (přibližně 27 500 Kč). Místní policejní náčelník a starosta Benátek slíbili, že záležitost prošetří. 

...

Není jasné, proč turisté vysoký účet zaplatili 

Japonští turisté byli značně překvapeni, když byli vyzváni, aby za čtyři steaky, talíř grilovaných ryb a vodu zaplatili 1 100 eur (27 500 Kč). Další tři ženy ze skupiny turistů se rozhodly, že budou jíst jinde, i tak ale v restauraci na náměstí Svatého Marka zaplatily za tři pokrmy z těstovin a mořských plodů rovněž vysoký účet v hodnotě 350 eur (8 800 Kč).

„Tento incident v nadcházejících dnech prošetříme. Musíme se ujistit, že byla stížnost oprávněná,“ uvedl starosta Luigi Brugnaro na Twitteru. „Pokud bude tento ostudný čin potvrzen, uděláme všechno pro to, abychom potrestali odpovědné osoby. Spravedlnost musí být!“ dodal starosta.

Není však jasné, proč turisté, kteří přijeli ikonické město navštívit jako dalších 30 milionů návštěvníků ročně, neodmítli vysoký účet zaplatit. Stížnost podali až poté, co město opustili a vrátili se do Boloně, kde byli na studijním pobytu.

Mluvčí restaurace, kterou podle místních médií vlastní ruští investoři a provozují ji Egypťané, údajně novinářům řekl, že „nezaznamenal žádné problémy s japonskými zákazníky“.

Aktivistická skupina připravuje pro turisty brožurku s informacemi o tom, na co si mají dát pozor

Případem už se ale začala zabývat i občanská aktivistická skupina Gruppo 25 Aprile, podle níž se jedná o další důkaz toho, že jsou turisté vystaveni vysokému riziku podvodu. „Snažíme se bránit místní obyvatele a kdokoliv dělá Benátkám špatné jméno, ohrožuje všechny ostatní Benátčany,“ uvedla skupina ve svém prohlášení.

Mluvčí skupiny Marco Gasparinetti řekl, že v bezprostřední blízkosti náměstí Svatého Marka v historickém centru města provozuje restaurace pouze 1 % místních obyvatel. S blížícím se tradičním karnevalem má aktivistická skupina v plánu zveřejnit turistickou příručku, která by informovala návštěvníky o tom, jakým situacím by se měli rozhodně vyhnout a na co si dát pozor.

Podobné incidenty nejsou v Benátkách ničím ojedinělým, například v listopadu loňského roku bylo tříčlenné britské rodině naúčtováno 279 eur (téměř 7 000 Kč) za talíř grilovaných ryb, a to v Tratttorii Casanova na rušné turistické trase mezi náměstím Svatého Marka a kostelem Santa Maria Formosa.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek