KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

„Bezpečnější než procházka Londýnem“: Severní Korea otevřela dveře ruským turistům

Severní Korea otevřela dveře turistům z Ruska, když první ruské cestovní kanceláři udělila licenci nabízet svým klientům „úplné ponoření“ do severokorejské kultury a zážitek, který bude „bezpečnější než večerní procházka Londýnem“.

...

Ruská cestovní kancelář NKOREAN.RU, která získala licenci od severokorejské vlády, nabízí organizované prohlídky pro skupiny až 10 lidí či pro jednotlivce, při nichž cestovatelům ukáže „různorodý život v této nejuzavřenější zemi“.

Návštěvníci Severní Koreje musí před svou cestou projít „kontrolou“ a během svého pobytu budou vždy doprovázeni průvodcem, který bude sledovat, „zda se turisté chovají adekvátně a zajišťovat jejich bezpečnost“. Pořizovat snímky strategických a vojenských zařízení je zakázáno a dlouhé rozhovory s místními lidmi „nejsou doporučovány“.

Navzdory rezolucím Rady bezpečnosti OSN provedla Severní Korea od začátku letošního roku dva jaderné testy a desítky raketových testů, což způsobilo výrazné zvýšení napětí na těžce militarizovaném Korejském poloostrově.

Dva testy mezikontinentálních balistických raket, které Korea provedla v červenci, vyvolaly nové a přísnější celosvětové sankce. Tyto sankce ještě více umocňují ekonomické problémy, kterým severokorejská vláda čelí, a proto usiluje o rozvoj turismu, který by Pchjongjangu mohl přinést finanční prostředky.

Nejdražší varianta pobytu, 15denní „úplné ponoření do kultury Severní Koreji“ za cenu přibližně 50 000 Kč, zahrnuje návštěvu farmy, továrny na minerální vodu, buddhistického chrámu, procházky v horách a představení národní kuchyně. V nabídce jsou také návštěvy četných muzeí zasvěcených prvnímu nejvyššími vůdci Severní Koreji, Kimu Ir-Senovi.

V rámci dalších, méně náročné pobytů mohou turisté například relaxovat na pláži, zhlédnout leteckou show či dokonce navštívit pivní festival.

Dosud není jasné, zda si tyto pobyty získají oblibu ruských turistů, kteří si již vybudovali vztah k cestování do Evropy a do cenově dostupných letovisek v Turecku a Thajsku.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek