KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Bití, elektrické šoky pro „zábavu“, vykrvácení při vědomí: Tajné záběry z francouzských „humánních jatek“

Otřesné záběry z „humánních“ jatek ve Francii odhalily neuvěřitelně skandální případy bití zvířat a podřezávání jejich hrdel při plném vědomí. Záběry dále ukazují ovce vyhazované do vzduchu proti kovovému zábradlí nebo zvířata, která dostávají elektrické šoky pro pobavení přihlížejících pracovníků.

...

Ochránci zvířat jsou pobouřeni

Video tajně nahráli francouzští aktivisté za práva zvířat z organizace L214. Jeho zveřejnění způsobilo u ochránců zvířat velké pobouření.

Záznam byl pořízen na takzvaných „humánních“ jatkách v jihofrancouzském Viganu, kde by se mělo se zvířaty během porážek zacházet se zvýšenou opatrností, aby netrpěly bolestí ani stresem.

Aktivisté však tvrdí, že v evropské legislativě jsou příliš nejasné formulace, jejichž výsledkem jsou jen velmi malé rozdíly v podmínkách na obyčejných a „humánních“ jatkách.

Johanne Mielcareková z organizace L214 pro deník The Local oznámila: „Je to naprosto skandální a šokující. Když si prostudujete evropské předpisy, najdete tam jen málo informací o porážce a o tom, jak by měla být přesně provedena. Spíš se tam píše jen o tom, že by zvířata neměla být „týrána“. I když zaměstnanci jatek zvířata před jejich porážkou omráčí, na videu můžete vidět, že se to nedělá správně.“

Upozornění: Video obsahuje záběry násilí a brutality.

Vedoucí jatek se s takovým zacházením se zvířaty nesetkal

Čtyřminutové video zachycuje sérii případů zacházení se skotem, ovcemi, jehňaty a prasaty. Na několika záběrech je zaznamenána porážka zvířat, kdy místo toho, aby byla zvířata nejprve omráčena a až pak jim bylo propíchnuto hrdlo, neopatrní pracovníci podřezávají bránící se zvířata při plném vědomí.

Většina záběrů nešla kvůli jejich otřesnosti ani publikovat. Zvířata na nich visí za ocasy, kopají kolem sebe nohama a z krku jim všude kolem stříká krev.

Vedoucí jatek Laurent Kauffman řekl pro televizi BFM TV: „Jsem tím velmi šokován. Je to nepřijatelné a pobuřující chování ... nikdy jsem toho ale nebyl svědkem. Nejsem pořád v provoze. S ničím takovým jsem se dosud nesetkal a jsem z toho rozčarovaný.“


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Francie po zveřejnění šokujícího videa plánuje kontrolu všech jatek

Autor: jil

Zdroj: Daily Mail

Foto: YouTube / Association L214

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (17 příspěvků)

Komentáře (17)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Dejte mi možnost a já z těch lidských bestií stáhnu kůži zaživa!!!A taky se vsadím,že jsou to muslimský zoofilové,smradlaví a retardovaní!Která ženská mohla tahle monstra porodit???Jak říkám,dejte mi je na hodinu do rukou a budou litovat dne ,kdy se narodili!!
internetovej bitkar? :D :D :D
Hm. Myslím, že tady nejde o vyznání, ale o brutalitu.
Říkejte si co chcete,ale ten,kdo tohle dělá bezbraným tvorům,si zaslouží trpět min.tak,jako ta zvířata.A pokud tomu říkáte brutalita...váš boj.Jinak jsem také xenofob a rasista,co tu nechce smradlavou,retardovanou,pedofilní,zoofilní muslimskou pakáž!A na tom,že bych ty zrůdy zaživa stáhnul z kůže,tomu věřte.Normálně bych nezabil ani kuře,ani nic živého,pokud bych nezůstal někde,kde by to bylo nutné k přežití.A pokud,má někdo omluvu k chování těch magorů na jatkách,tak je na jejich úrovni a je škoda s takovým ztrácet čas.
Mírumilovnost z Vás přímo čiší, o tom není pochyb. Asi nějaký vnitřní přetlak tipuju. Stačí dobře jíst, více spát, také pomáhá sport, jóga - odbourává stres a negativní pocity, nebo procházka v přírodě :-))).
Běžte si něco píchnout,doufám,že až vás nějaký smraďoch kulturně obohatí,nebudu nucen živit z mých daní další monstrum.Doufám,že pracujete a přispíváte do kasy..ale oni většinou sluníčka a vítači nepracují...možná jste vyjímka.
Asi jsme se dostali na Vaše oblíbené (a nejspíš jediné) téma. Ano jsem keramička a pracuji. A Vaše agrese je projev nízkého sebevědomí, minimálně.
Svine zasrany.... tem kurvam udelam to same a jeste si to vychutnam...
Jsou to ubožáci co si troufnou na bezbranné zvíře... nikomu nepřeju nic zlého ale za toto chování si nezaslouží nic jiného než rakovinu a velké bolesti!!!! Ať sami poznají bezmoc!
Myslíte si,že na jatkách pracují psychicky zdraví jedinci, samozřejmě že ne. Jaký normální člověk půjde ráno do práce,aby podřezal 1000 prasat? Žádný.
a jaké je podle Vás tedy to pravé zaměstnání??
Litujete zvířata? ale kolik z vás jí maso? ty jatka jsou jenom kvůli těm co ho jí! a jestli si myslíte, že takto to chodí jenom tam, jste na omylu..
a navíc pochybuju že to je halal, za prvé muslimové nejí prasata a za druhé v případě halal musí být zvíře vykrveno a předtím musí být při vědomí. Takže... tohle jsou dost pravděpodobně VAŠE večeře...
To je důsledek současné pochybné pseudohumánní zvířecí lobby. Místo toho aby se zvířata omráčila rychle a kvalitně, tak jak se to dělá normálně, tak chtějí zapůsobit na spotřebitele nálepkou "Organic", bohužel utrpení zvířat je samozřejmě vůbec nezajímá. Na videu je jasně vidět, že zařízení pro rychlé a kvalitní omračování úplně chybí, náhradní metoda naprosto selhává a zvířata trpí. Na běžných jatkách se toto neděje.
A viděli jste, jak se zabíjí pro košer maso? Je to na poblití.