KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Bohatý britský právník bojující v řadách Islámského státu si stěžuje na „tvrdý“ život v Rakká

Již čtyři roky mezi džihádisty z Islámského státu působí bývalý zámožný britský advokát z Birminghamu vlastnící luxusní vůz Porsche. Nyní svého odchodu do Sýrie lituje.

...

Británii – „zemi psů“ – opustil před čtyřmi lety

Abú Adam Al-Britani provozoval v Londýně úspěšnou advokátní praxi a postupně se stal specialistou na imigrační právo. Tento 39letý muž vlastnil několik advokátních kanceláří a chlubil se, že má za svoji práci špičkové příjmy.

Před čtyřmi lety však náhle odešel z Británie, kterou označil za „zemi psů“. Opustil svoje zaměstnání a začal nový život v Sýrii mezi teroristy z Islámského státu.

Před týdnem však Al-Britani na webu zveřejnil 72 minut dlouhý videozáznam, na kterém lamentuje, že život v Rakká je těžký a stěžuje si na to, jak Spojené státy ničí tuto teroristickou centrálu.

Tento záznam uveřejnil pomocí šifrované aplikace k zasílání zpráv Telegram a poodhalil na něm i pár informací ze svého dřívějšího života ve Velké Británii, když řekl: „Nebyl jsem žádný chudák.“

Pochlubil se, že za jeden den vydělával více peněz než většina lidí za celý měsíc a dodal: „Měl jsem Porsche a dařilo se mi velmi dobře. Těšil jsem se, jak si ušetřím na vilu a Lamborghini.“

Jeden z posledních 300 bojovníků v Rakká

V protikladu k tomuto vychloubání popisuje svoji současnou situaci jako bezútěšnou, když se toulavé kočky a psi přežírají „mrtvými lidskými těly“.

Naříká, že Rakká, kde se svojí ženou a malým synem žije, je „likvidováno“ leteckými útoky spojeneckých sil. Al-Britani je zřejmě jedním z posledních 300 bojovníků Islámského státu, kteří v hroutícím se městě zůstávají.

Tvrdí, že ulice kolem jeho úkrytu jsou plné mrtvých těl, ale i nadále prohlašuje: „Místo, kde teď jsem, nevyměním za žádné jiné místo na světě.“

I když svoje působení v Británii považoval za „nesmyslné“, není úplné jasné, proč se tento úspěšný právník vzdal svého pohodlného života.

Byl sice jednou přistižen při řízení auta pod vlivem alkoholu, ale jinak o něm jeho sousedé mluvili jen v superlativech.

„Je to milý muž a velmi pokorný. Vždy byl ochotný každému pomoci,“ řekl jeden ze sousedů. „Není to lež, když tvrdí, že vydělával víc než ostatní. Jezdil stříbrným Porsche Boxster.“

Jeho nejbližší přátelé však prozradili, že když byl naposledy v Británii, tak se je pokoušel přemluvit, aby se spolu s ním připojili k džihádu.“Když zde spolu se svojí manželkou byli o minulém ramadánu, pořád mluvili o tom, co všechno je v naší zemi zakázáno,“ řekl jejich bývalý známý.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
ISIS se teď ztěhuje do Evropy a naše bezzubé elity a EU s tím nic neudělají. A budou přibývat útoky a opět naše bezzubé elity a EU s tím nic neudělají. Připravme se na další útoky.