KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Bosenský migrant byl z Dánska vyhoštěn pouhých 13 hodin po chycení při loupeži

Muž původem z Bosny byl dánskou policií chycen při krádeži palet z dodávkového automobilu. Příkladnou rychlost a pružnost následně projevil i dánský soud.

...

Vězení, deportace a mnohaletý zákaz pobytu

Minulý týden v neděli ve večerních hodinách policie přistihla bosenského migranta při krádeži ve městě Horsens v Jutsku na jihu Dánska. Muž se pokusil na útěk, ale byl policií rychle dopaden.

V poledne v pondělí, asi 13 hodin po vloupání, již muž stanul před soudem, který jej odsoudil k 30dennímu vězení a následné deportaci z Dánska. Součástí rozsudku je i zákaz pobytu v Dánsku po dobu následujících šesti let.

„Soud rozhodl o následném vyhoštění tohoto muže. Součástí návrhu obžaloby je, aby do doby, než bude z Dánska vyhoštěn, zůstal odsouzený ve vazbě,“ vysvětlil policejní vyšetřovatel z dánského regionu Jižní Jutsko Tobias Engby pro zpravodajství televize TV SYD.

Tobias Engby dále doplnil, že migrant bude ze země deportován v průběhu příštího měsíce.

Na krádeži se dohodl v místní hospodě

Soud svoje rozhodnutí o vyhoštění zdůvodnil tím, že muž nemá dostatek finančních prostředků na to, aby v Dánsku mohl normálně žít a navíc zde nikoho ani nezná.

Bosenský muž do Dánska přišel před několika dny. Jedná se o bývalého řidiče kamionu, který u sebe neměl téměř žádné peníze. Soud se snažil obměkčit tvrzením, že se mu v Dánsku líbí a že zde chce žít.

Tobias Engby popsal, že Bosňan se v hospodě v Horsens seznámil se dvěma muži, kterým nabídl „obchod“ – vloupání do dodávky.

Společně se na krádeži palet dohodli, ale komplicové na poslední chvíli do akce nešli a naopak ji ohlásili policii. Vyšetřování sice ještě není ukončeno, ale díky oznámení na policii nebyli migrantovi kolegové z ničeho obviněni.


Autor: jil

Zdroj: Speisa

Foto: TV SYD

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek