KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Brazílie legalizuje terapii pro gaye, neboť homosexualitu považuje za „nemoc“

Brazílie učinila obrovský krok zpět v rámci práv pro LGTB komunity poté, co opětovně legalizovala „léčbu gayů“ na základě argumentu, že je homosexualita nemoc. V roce 1999 zde byla léčba homosexuality zakázána, avšak nyní, po 18 letech, soudce Waldemar Claudio de Carvalho tento přelomový zákaz zrušil. 

...

Brazilská psychologická rada s rozhodnutím nesouhlasí

Ke změně v zákonu došlo poté, co evangelická psycholožka Rozangela Justinová ztratila svou licenci po pokusu o vyléčení homosexuální osoby.

Zatímco soudy zákaz léčby gayů zrušily, prezident Federální rady pro psychologii Rogerio Giannini uvedl, že má Rada v úmyslu rozhodnutí soudu napadnout, neboť dle jeho názoru neexistuje způsob, jak léčit něco, co vůbec onemocněním není

„Vůbec se zde nejedná o žádnou akademickou debatu, je to debata spojená s náboženskými a konzervativními postoji,“ uvedl Giannini.

Brazílie trpí „konzervativní vlnou“

David Miranda, jeden z mála brazilských politiků, který otevřeně přiznává svou homosexualitu, uvedl, že Brazílie trpí „konzervativní vlnou,“ jako mnoho dalších zemí po celém světě.

Více než dvě třetiny brazilské populace (téměř 65 %) je římsko-katolického vyznání. Brazilské televizní pořady, v nichž vystupují homosexuálové či členové LGBT komunit, často v této silně věřící zemi i dnes stále způsobují četné spory a stížnosti. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek