KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britka skupinově znásilněna v Dubaji a poté zatknuta za „nemanželský sex“, násilníci zůstávají na svobodě

Britská turistka byla v Dubaji zatknuta a obviněna z nelegálního nemanželského sexu poté, co sdělila policii, že byla skupinově znásilněna.

...

Úřady ženě odebraly pas, zatímco násilníci bez problémů odletěli zpět domů

25letá žena, jejíž jméno nemůže být z právních důvodů uvedeno, byla minulý měsíc při údajném znásilnění dvěma muži britského původu ve Spojených arabských emirátech na dovolené. Když nahlásila znásilnění na policejní stanici, byla údajně zadržena za porušení tamních zákonů, které zakazují nemanželský sex, zatímco muži, kteří ji znásilnili, mezitím odletěli zpět do Velké Británie.

Detained in Dubai, mezinárodní organizace zabývající se zákony SAE a sídlící ve Velké Británii, uvedla, že žena byla propuštěna na kauci, ale její pas byl zabaven, takže nemůže opustit zemi a je možné, že bude předvolána k soudu, aby čelila obvinění z trestných činů, jejichž tresty zahrnují vězení, deportaci, bičování a dokonce ukamenování. Organizace je v kontaktu s jejími příbuznými, kteří tvrdí, že ji dva muži v hotelu střídavě znásilnili, zatímco si celý útok natáčeli.

„Po dobu, co celou situaci řeší právníci, jí vzali pas. Momentálně pobývá s anglickou rodinou, ale je absolutně vyděšená. Šla na policii jako oběť jednoho z nejhorších utrpení, které si lze představit, ale je s ní zacházeno jako se zločincem,“ řekl rodinný přítel deníku The Sun.

Radha Stirling, zakladatelka a ředitelka organizace Detained in Dubai řekla, že se jedná o nesmírně znepokojující příklad dlouhodobého zneužívání žen v tomto hotelovém resortu: „Policie běžně nerozlišuje dobrovolný pohlavní styk od znásilnění. Oběti za nimi přijdou s očekáváním spravedlnosti a skončí trestně stíhány. Nejenže popřou, že se staly oběťmi, oni je za to ještě potrestají.“

Díky platným zákonům v SAE je nahlášení sexuálního násilí potenciálně nebezpečné i pro oběť

Mluvčí ministerstva zahraničí Spojeného království sdělil deníku The Independent, že ministerstvo je s případem seznámeno, zadržené ženě i jejím příbuzným poskytuje podporu a je také v kontaktu s místními úřady.

Cestovní informace, které ministerstvo publikovalo pro zahraniční cesty do SAE, říkají, že všechny sexuální vztahy mimo manželství jsou považovány za nelegální bez ohledu na vztah, jaký manželé mezi sebou mají. Nelegální jsou také homosexuální sex a manželství stejného pohlaví.

Tyto zákony, které můžou poslat do vězení také svobodné těhotné ženy a jejich partnery, byly již dříve uplatněny pro kriminalizaci oběti znásilnění pocházející z Norska, Austrálie a také několika předchozích britských obětí.

Vyžadovaným důkazním břemenem pro trestný čin znásilnění je dle výkladu práva šaría v SAE přiznání násilníka nebo svědectví čtyř dospělých mužů. Z tohoto důvodu jsou případy, které se dostanou před soud, často zamítnuty ve prospěch obžalovaného nebo obráceny v trestní stíhání údajné oběti.

Radha Stirling dodala: „Tento hrozivý případ ukazuje, že pro oběti stále není bezpečné hlásit tyto trestné činy policii, aniž by riskovaly utrpění dvojitého trestu.“


Autor: VoZ

Zdroj: Independent

Foto: Flickr

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek