KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britové si stěžují na chybějící trojúhelníky na čokoládě Toblerone. Může za to brexit?

Fanoušci slavné čokolády Toblerone zuří. Nová balení jsou totiž menší a ochuzená o typické čokoládové trojúhelníky. Místo nich teď mezi těmi zbývajícími zejí pouze mezery. Britové si tak kladou otázku: „Může za to brexit?“

...

Podle výrobců mohou za změny „vyšší náklady na ingredience“

Společnost Mondeléz International, která značku Toblerone vlastní, popřela, že by byla změna ve výrobě čokolády přímým důsledkem brexitu, ale poukázala na to, že současný směnný kurz „není příznivý“. Změna ve vzhledu a hmotnosti čokolády tak byla provedena z důvodu „vyšších nákladů na ingredience“.

Tento krok má za následek snížení hmotnosti čokolády z běžných 400 gramů na 360 gramů a u menšího balení došlo ke snížení ze 170 gramů na 150 gramů. Ovšem cena zůstává stejná. Změna přichází poté, co se řada dalších firem snaží zvyšovat ceny, aby kompenzovala účinek britského referenda na kurz libry.


Toblerone před (400 g) a po (360 g) brexitu. Foto: Daily Mail

Stovky milovníků klasické švýcarské čokolády Toblerone nyní na sociálních sítích neskrývají svůj hněv. I když je obal stejně velký, čokoláda je podle nich na první pohled ochuzená.  

Komik Ricky Gervais na to konto na svém Twitteru uvedl: „Nejdříve brexit a teď tohle!“

Uživatelka jménem Josephine napsala na Twitteru: „Nejdřív Marmite (známá australská pomazánka) a teď Toblerone. Brexit odnáší vše, co jsem měla ráda.“

„Měli jste zvýšit cenu, ale zanechat gramáž a vzhled. Není to něco, co lidé jedí každý den, Toblerone by kupovali tak jako tak,“ uvedl další z rozzlobených spotřebitelů Nicholas Barker.


Tento obrázek mluví za vše

Spotřebitelům se nelíbí nový vzhled čokolády

Lidé si stěžují nejen na pokles gramáže a chybějící trojúhelníčky, ale i na výsledný vzhled čokolády, která podle nich nyní vypadá jako „bezzubý hřeben“. Majitel značky v prohlášení uvedl, že „stejně jako mnoho jiných společností jsme se i my setkali s vyššími náklady na přísady.“

„Proto, abychom Toblerone udrželi na pultech a aby zůstalo cenově dostupné a tvarově stejné, jsme museli u těchto čokoládových tyčinek, které patří do širší nabídky této značky, přikročit ke snížení hmotnosti,“ stojí v prohlášení společnosti.

Společnost Mondeléz oznámila, že ke změně došlo především kvůli rostoucí ceně kakaa. Ta vzrostla na své maximum za posledních 39 let poté, co byly oznámeny výsledky britského referenda, ve kterém si Britové odhlasovali odchod z Evropské unie.


Autor: ElS

Zdroj: Daily Mail

Foto: Daily Mail

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek