KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britská novinářka na Sicílii: „Brutální pravdou je, že sem nepřiplouvají žádní skuteční uprchlíci“

Jen za poslední týden záchranné lodě vytáhly z moře u břehů Libye na 12 tisíc migrantů. Britská novinářka Sue Reid, která o migrační vlně směřující z Afriky a Středního východu do Evropy píše již 15 let, varuje, že současný rekordní příval imigrantů Evropu i Západ jednou pro vždy změní.

...

Uvítání jako pro celebrity

„Bez ohledu na to, co nám David Cameron a další evropští lídři tvrdí, tato obrovská jednosměrná vlna migrantů nevratně a navždy mění celou Evropu,“ píše Reid, která tento týden sledovala příjezd zachráněných migrantů na Sicílii a z toho, co viděla, nabyla jednoznačného dojmu, že uprchlická krize je zcela mimo kontrolu.

Sledovala, jak skupina 540 zachráněných Syřanů, Libyjců a Maročanů vystupovala z lodě italského námořnictva, která je vylovila z moře a dopravila přes Středozemní moře za novým a lepším životem.

„Když scházeli z lodní lávky, nadšeně mávali na přihlížející televizní štáby, zástupce mezinárodních charitativních organizací, úředníky OSN, policisty a doktory z Červeného kříže, jako by byli celebritami na červeném koberci během Filmového festivalu v Cannes. Dav mávání opětoval, křičel jejich směrem „bungiorno“ (dobré ráno) a tleskal jim, zatímco konečně vstupovali na suchou zemi.“

V této téměř karnevalové atmosféře lze jen těžko pochopit, že oni smějící se migranti byli jen o pár hodin dříve součástí boje na život a na smrt. Nebo že se do Itálie dostali jen proto, že zaplatili pašerákům za místo na pochybné dřevěné lodi s cílem ilegálně vstoupit do Evropy, kde jsou nyní přijímání s otevřenou náručí.

Migranti pocházeli z chatrné lodě, na kterou se v Libyi podařilo natlačit přes 500 lidí. Přeplněnému plavidlu se podařilo dostat do italských vod a 240 pasažérů bylo z lodi zachráněno italským námořnictvem. Zbylé tři stovky migrantů však zpanikařily a nahrnuly se na jednu stranu lodě, čímž způsobili její převrácení. Díky maximální snaze námořnictva se však drtivou většinu z nich podařilo zachránit.

Čtěte také: Reálné statistiky: Většina uprchlíků v Německu jsou mladí muži bez kvalifikace

Migrantům stačí dostat se do evropských vod

Ať se nám to líbí, nebo ne, drtivá většina těch, kdo vstoupili na pobřeží Sicílie, nejsou uprchlíci utíkající před válkou. Jsou to ekonomičtí migranti přicházející ze zemí pod nadvládou despotů nebo z chudoby, kde žijí celý rok z toho, co většina z nás v Evropě dostane v práci za týden.

Sicílie je samozřejmě jen „kapkou v moři“. Na druhé straně Středomoří lákají v Libyi pašeráci lidí další a další migranty na pohádkový život za mořem. Popravdě řečeno nikoho nemusí příliš přesvědčovat. Všichni moc dobře ví, že země EU svazuje zákon, díky kterému zkrátka musí zachránit každého, kdo se ocitne v nebezpečí v jejich vodách.


Foto: Marina Militare/Reuters

Není tak vůbec podstatné, že migranti vyrážejí napříč Středozemním mořem v polorozpadlých dřevěných bárkách. Jejich cílem totiž nejsou evropské břehy, nýbrž pouze evropské vody. Jakmile se jim podaří doplout do italských vod, jsou evropské lodě povinny zachránit je a dopravit na evropskou pevninu, kde je čeká teplé jídlo a sprcha.

I když jsou všichni zachráněni migranti zaregistrováni imigračními úřady, mnoho z nich během několika týdnů zmizí.

Sprcha, jídlo a hurá do bohatší země

Loni dorazilo do Itálie celkem 153 tisíc migrantů. Celých 47 % z nich zde vůbec nezažádalo o azyl. Najedli se, dali si sprchu a jednoduše opustili migrační hostely, aby se vydali směrem na sever doufajíce, že se jim s trochou štěstí podaří dostat do prosperujících zemí, jako jsou Velká Británie, Německo či Švédsko.

Někteří samozřejmě zůstávají v Itálii, která je i navzdory ekonomickým obavám nucena poskytovat stále většímu počtu migrantů jídlo a ubytování. Rapidní nárůst příchozích lze pozorovat na počtu ubytovacích míst, kterých ještě loni musela Itálie poskytnout asi 67 tisíc. Letos v březnu toto číslo stouplo na 106 tisíc.

Čtěte také: „Ty bílá špíno,“ křičela muslimská žena na dívku v londýnském metru


Stále větší část příchozích rovněž tvoří děti mladší 18 let bez doprovodu. Byly vyslány jako průzkumníci svými rodinami, které doufají, že se k nim jednoho dne budou moci v Evropě přidat.

Šéfka zahraniční politiky EU Federica Mogherini odhaduje, že v Libyi aktuálně čeká na šanci přeplout do Evropy dalšího půl milionu imigrantů. Experti na migraci však předpokládají, že skutečné číslo může klidně být i dvojnásobně velké.

Když minulý rok německá kancléřka Angela Merkelová pozvala všechny syrské uprchlíky prchající před občanskou válkou a horory Islámského státu do své země, možná si ani neuvědomovala, co způsobí. Většina z těch, kteří přijali její nabídku, totiž vůbec nejsou uprchlíci ze zubožené Sýrie.

Evropa pozvala Syřany, ti tvoří minimum příchozích

Tisíce a tisíce zkusily své štěstí předstírajíce, že jsou Syřané, zatímco ve skutečnosti do Německa přišli z Balkánu, Albánie, Pákistánu, Afghánistánu, Maroka, Egypta, Íránu, Iráku nebo Afriky. Dnes, v bezpečí v Německu, se už ani nesnaží o své minulosti lhát, neboť za své podvody nečelí žádným sankcím.


Reid píše: „Minulý rok jsem v Calais potkala skutečného Syřana, době oblečeného muže, který si zarezervoval pokoj ve stejném hotelu, jako já. Byl to dvaatřicetiletý státní zaměstnanec, do Evropy se dostal na pašerácké lodi z Turecka. Z Řecka se ihned vydal vlakem do severní Francie.“

„Jedu do Británie,“ řekl britské novinářce s jistotou v hlase. „Mám telefonní číslo na agenta tady v Calais, kterému zaplatím za to, že mě skryje v autě nebo na trajektu mířícím do Doveru. Nebudu tady s ostatními migranty čekat v blátě v táboře. Vždyť to nejsou ani Syřané. Jsou z Afriky a Afghánistánu, kde není žádná velká válka jako u nás.“

Když se podíváte na poslední migrační statistiky, zjistíte, že tento muž měl pravdu. Imigrační čísla jednotlivých národních statistických úřadů za poslední rok vystřelila na rekordní hodnoty. Reid přidává statistiku ukazující, že například letos v březnu zažádalo o vstup do Velké Británie 34 687 lidí. Jen 2500 z nich byli Syřané, zbytek tvořili lidé z Íránu, Eritrey, Iráku, Súdánu a Pákistánu.

Čtěte také: V Indonésii byla právem šaría poprvé potrestána nemuslimka

Varovné imigrační signály existovaly již před 5 lety

Faktem je, že o příchodu nejhorší uprchlické krize bylo zřejmě rozhodnuto již dlouho před tím, než se kancléřka Merkelová rozhodla otevřít svou zemi komukoliv, kdo přijde s imigrační vlnou. Před svým zatčením a smrtí v roce 2011 slíbil bývalý libyjský diktátor plukovník Kaddáfí, že změní Evropu na muslimskou zemi, pokud mu EU nepomůže v boji proti povstalcům a extrémním islamistům.

Vyhrožoval, že přestane potlačovat pašeráky lidí (kteří již tehdy v malé míře v Libyi existovali) a nechá je, aby zaplavili náš kontinent imigranty. Dnes můžeme říct, že se jeho výhružky vyplnily i bez jeho rozkazů.

Nejenže pašeráci lidí, kteří v posledních měsících raketově bohatnou, zaplavují Evropu imigranty, ale společně s obyčejnými lidmi hledajícími lepší život posílají přes moře také teroristy. Minulý měsíc pohraniční služba EU Frontex varovala, že teroristé vydávající se za uprchlíky infiltrují Evropu. Důkazem budiž i skutečnost, že dva sebevražední atentátníci z listopadových pařížských útoků dorazili do Evropy na lodi pašeráků z Turecka.


Autor: JaK

Zdroj: DailyMail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (7 příspěvků)

Komentáře (7)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Tak vypadá snaha o polidštění opic. To byli samí misionáři a pod. snažili jsme se Afričany zcivilizovat a teď to máme.
Neziskovka musí pro genocidu vybrat jiné typy, že .-)
tam je teda dětí a žen
K nepochopení,na co čekáme až nás ve vlastní zemi - předanou nám našimi předky - zmordují.My starší a staří máme život téměř za sebou,co však děti a vnoučci ? My dovolíme devastaci naší vlasti ? Vláda dělá mrtvýho brouka až na pár vyjímek,co s těmito vlastizrádci ?
Ti Italové jsou praštění,nechápu,proč je zachraňují z převrácených kocábek, o kolik by jich bylo přičiněním "převaděčů" méně. Je jim líto jejich krásné země,plné památek - to chtějí mít zemi zdevastovanou těmi "architekty",jsem přesvědčen,že tito bakeliťáci slovo vděk neznají a jen, jak jim otrne, tak ukážou,co je v nich za plovoucí poklad.
Je nezmyselné nariadenie, že musia zachrániť každého, kto dopláva do vôd Talianska. V námornej bitke pri Lepante naši predkovia porazili 5 násobnú presilu mohamedánov a nedopustili ich do Európy. Taliáni kupčia s prevádzačmi a napomáhajú genocíde Európanov. Je mi z tej nemorálnosti zle! Musíme sa brániť všetkými spôsobmi!
...malá oprava. Kaddáfi sa nevyhrážal, ale varoval EÚ pred migračnou vlnou. S pašerákmi bojoval sám za prizerania sa EÚ. Vyzýval EÚ na spoluprácu. Ako to skončili už vieme....