KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britská soudkyně řekla zraněné žadatelce o odškodnění, že byla opilá, obézní a neopatrná na podpatcích

Žena, která požadovala odškodnění od slavného londýnského jazzového klubu Ronnie Scotts’s poté, co zde spadla ze schodů, svůj případ u soudu prohrála. Soudkyně jí navíc zdůvodnění svého rozhodnutí vysvětlila velice upřímným způsobem.

...

Soudkyně 52leté Eren Husseinové řekla, že její hmotnost, opilý stav a neopatrnost při chůzi na vysokých podpatcích k pádu nepochybně velkou měrou přispěly.

Incident se odehrál v roce 2012, když Husseinová ve světově známém klubu v londýnské části Soho spadla dolů z jednoho schodiště a ihned vzápětí z druhého, které bylo za rohem, přičemž si zlomila zápěstí a loket.

Husseinová se pokusila nárokovat si odškodné v řádech tisíců liber, nicméně klub nebyl za její úraz shledán odpovědným.

Soudkyně Heather Baucherová prohlásila, že Husseinová byla opilá, obézní, měla na sobě boty s vysokými podpatky a při chůzi ze schodů se nedržela zábradlí. „Vzhledem k jejímu opilému a obéznímu stavu a 7,5cm podpatkům je jasné, že by každý, kdo by měl tuto situaci posoudit, řekl, že šlo o hazard,“ zněla její slova.

„Byla tam tma, a když jsem šla dolů, neviděla jsem na krok. Obracela jsem se v pádu znova a znova a velmi vážně jsem se zranila. Pamatuji si, jak jsem dopadla na krk a na zadní část hlavy,“ řekla Husseinová soudkyni.

Ještě předtím Husseinová uvedla, že nevypila více než 1,5 skleničky šampaňského a skleničku červeného vína, a nebyla tak podnapilá. Nicméně advokátka klubu Catherine Fosterová poukázala na lékařské záznamy z jejího příjezdu do nemocnice, ve kterých byla popsána jako „zjevně opilá“ a „pod vlivem“.

V soudním rozhodnutí soudkyně Baucherová uvedla, že Husseinová byla pod vlivem, ačkoli uznala, že k jejímu stavu mohly přispět také léky proti bolesti a skutečnost, že 6 měsíců před nehodou nepila alkohol. „Mám za to, že poznámky v lékařských záznamech, které říkaly, že byla podnapilá, tam byly napsány, protože tomu tak bylo.“

„Za běžných okolností by sešla schody jako nespočet dalších lidí a šla domů. Nicméně ten večer, ať už se o to přičinil jeden či více faktorů – léky proti bolesti, hmotnost, obuv, pití – prostě se netrefila na schod. Shledávám, že se tomu tak stalo bez jakého pochybení klubu Ronnie Scott’s,“ zakončila soudkyně.


Autor: VoZ

Zdroj: Metro

Foto: Paul Keogh

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek