KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britský boxer Amir Khan obdržel hrozbu smrtí za „zradu islámu“ kvůli fotografii vánočního stromku

Známý bývalý britský boxer Amir Khan obdržel hrozbu smrtí poté, co na svém Instagramu zveřejnil fotografii vánočního stromku ze svého domu. Boxer, který je praktikujícím muslimem, byl následně doslova zavalen výhružnými zprávami, podle nichž oslavou Vánoc zrazuje islám. 

...

„Alláh to vidí“, psali sportovci rozčilení muslimové

Khan nasdílel fotografii stromu na Instagram se slovy že se strom bude líbit jeho tříleté dceři, až se vzbudí. „Zatímco všichni spí, tatínek ozdobil vánoční strom. Lamaisah bude šťastná,“ napsal k příspěvku sportovec s 1,2 miliony fanoušků na Instagramu.

Foto: Daily Mail/InstagramJenže jeho zdánlivě nevinná fotografie vedla k značnému odporu ze strany některých Khanových fanoušků, kteří v reakci na jeho příspěvek odeslali výhružné zprávy. Jeden z kritiků Khanovi vzkázal, že by měl zemřít stejně jako jeho rodina a že jej Alláh sleduje.

Foto: Instagram

Foto: Daily Mail/Instagram

Někteří kritici obvinili bývalého boxera ze „zrady“ islámu, zatímco jiní mu řekli, že by „měl jít do pekla“. „Alláh to vše vidí a bezesporu potrestá ty, kteří napodobují nemuslimy oslavováním jejich pohanských svátků,“ uvedl jeden z komentujících.

Našli se i tací, kteří se Khana zastali

Našlo se však i mnoho těch (dokonce i mezi muslimy), kteří Khanovy činy obhajují. „Vánoční strom pro jeho dceru přeci neznamená, že změnil náboženství,“ napsal jeden z boxerových zastánců. Jiný dodal: „Žije v Anglii, v zemi se západní kulturou, kde se Vánoce běžně slaví. Je to o úctě k zemi a zároveň i překvapení pro jeho dceru.“ 

Khan s rodinou. Foto: Daily Mail

Khan, který se narodil v britském Boltonu, uvedl, že když byl v Kalifornii, navštěvoval každý pátek mešitu. Sportovec uvedl, že mešita byla místem, kam rád chodil. „Nebojím se o sobě říkat, že jsem muslim,“ uvedl Khan. „Myslím si, že někteří lidé se bojí říct, že jsou muslimové, a to obzvláště v dnešní době, ale já jsem hrdý muslim,“ dodal známý britský boxer

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek