KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britský DJ souzen v Tunisku za remix muslimského volání k modlitbě

Soud v Tunisku udělil britskému DJovi trest odnětí svobody ve výši jednoho roku poté, co v klubu zahrál taneční remix muslimského volání k modlitbě.

...

Londýňan Dax J byl obviněn z veřejné obscénnosti a narušení veřejné mravnosti, nicméně ze země unikl ještě před soudním líčením. Za svůj remix, který se u úřadů nesetkal s pochopením, se již také veřejně omluvil.

Klub, ve kterém DJ hrál, byl po zveřejnění videozáběrů z víkendové akce na sociálních médiích, kde rozpoutal pobouření, uzavřen.

Mluvčí soudu pro tiskovou agenturu AFP uvedl, že soud zprostil obvinění majitele klubu a organizátora akce, nicméně obžaloba se odvolala s argumentem, že daní lidé si měli ověřit, jaké písničky bude DJ hrát.

Akce byla součástí Festivalu Orbit, který se koná ve městě Nabeul v jihovýchodní části země.

Záběry ukazují návštěvníky klubu, kteří tančí na hudbu dvou evropských DJů. Tato hudba obsahovala také taneční verzi muslimského svolávání k modlitbě, což je náboženský rituál, který muslimové provádí 5krát denně.

„Nedovolíme útoky proti náboženskému cítění a svatým,“ řekl starosta města Nabeul Mnaouar Ouertani poté, co byl klub uzavřen.

Organizátoři Festivalu Orbit se již dříve tento týdne veřejně omluvili v příspěvku na své facebookové stránce, nicméně jakoukoli odpovědnost za hraní urážlivé hudby odmítli.

DJ si dle jejich slov „neuvědomil, že jeho hudba může urazit publikum z muslimské země, jako je ta naše.“

Dax J se následně sám omluvil: „Hluboce se omlouvám všem, kteří mohli být uraženi hudbou, kterou jsem v pátek na Festivalu Orbit hrál. V žádném případě jsem neměl v úmyslu někoho naštvat či urazit,“ řekl.

Dax J pravidelně vystupuje na festivalech a v klubech po celém světě včetně techno festivalu s názvem Awakenings, který se koná v Holandsku a Velké Británii. Provozuje své vlastní studio v Berlíně, kde pracuje také jako zvukař a věnuje se masteringu.


Autor: VoZ

Zdroj: BBC

Foto: Elite Music Management

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek