KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britský supermarket jako první odstraní všechny plastové obaly ze svých výrobků

Supermarket z Velké Británie bude vůbec prvním na světě, který odstraní plastové obaly ze všech svých výrobků. Řetězec Iceland hodlá rovněž vyvinout tlak na své konkurenty, aby následovali požadavky veřejnosti, která je proti znečišťování životního prostředí plastem. Společnost, která vlastní více než 900 obchodů, má pětiletý plán na to, aby zbavila plastu všechny výrobky vlastní značky. 

...

Plastové obaly by měly být nahrazeny obaly z dřevěné buničiny

Plastové obaly by měly být odstraněny ze 1 400 produktových řad, změny by se tak měly týkat až 250 dodavatelů. Plastové obaly by měly být nahrazeny alternativními obaly z dřevěné buničiny, které budou vyráběny ve Velké Británii. Plastové sáčky používané pro mraženou zeleninu a jiné pokrmy budou nahrazeny papírovými alternativami.


Obchodní řetězec Iceland rovněž pracuje na náhradě plastových lahví a krabic na mléko. Britská premiérka Theresa Mayová stanovila minulý týden 25letou lhůtu pro odstranění plastových obalů a vyzvala supermarkety k tomu, aby vytvořily regály se zbožím, kde žádný plast nebude.

Supermarket Iceland se však snaží ukázat, že něčeho takového lze dosáhnout mnohem rychleji. Do světových oceánů je každou minutu vysypávána nálož odpadu z nákladních automobilů, což výrazně poškozuje životní prostředí oceánů a tím i samotné lidstvo, protože je na oceánech závislé.


Foto: Daily Mail

Iceland bude mít větší náklady na obaly, zdražovat však kvůli tomu nechce

„Trend zbavování se plastů by měly následovat i další supermarkety a maloobchodní průmysl jako celek. Je čas na spolupráci,“ uvedl ředitel Icelandu Richard Walker. Přechod na neplastové obaly sice bude stát tento obchodní řetězec peníze navíc, ale společnost slíbila, že kvůli tomu rozhodně nebude zdražovat ceny svých výrobků.


Ředitel Icelandu Richard Walker. Foto: Daily Mail

Tyto kroky následují poté, co Čína uvedla, že už nebude nadále recyklovat britský odpad, což znamená, že si velké podniky budou muset s vlastním odpadem poradit samy. Supermarket Iceland hodlá využít nejmodernějších technologií k vytvoření nových ekologických obalů, které budou plně recyklovatelné.


Společnost uvedla, že sice nemůže nařídit svým ostatním dodavatelům, aby také začali používat neplastové obaly, ale může je k tomu alespoň povzbudit. Něco podobného nyní chystají i společnosti jako je Tesco, Marks & Spencer, Asda či Debenhams, které podepsaly prohlášení vyzývající k odstranění plastových obalů.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek