KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britský učitel suspendován za pochvalu „Dobrá práce, děvčata“ skupině dívek, ve které byl transsexuál

27letý učitel matematiky Joshua Sutcliffe byl dočasně vyhozen z učitelského sboru školy v britském Oxfordshire. Matka jednoho ze studentů si totiž na něj stěžovala, že pochválil skupinu „dívek“ zahrnující transgenderovou osobu. Nepomohlo mu ani když se ihned na místě omluvil.

...

O jeho trestu rozhodne disciplinární komise

Britskému učiteli hrozí propuštění, protože omylem jednoho transsexuálního studenta označil za dívku. Došlo k tomu při zdánlivě nevinné pochvalné replice: „Dobrá práce, děvčata“.

 Učitel se za svou chybu hned omluvil, poté co jej na ní upozornil dotčený transsexuál, který se narodil jako dívka, ale považuje se za muže.

Učitele Joshuu Sutcliffa ani ve snu nenapadlo, co bude následovat. Za šest týdnů po tomto incidentu byl ze školy podmínečně vyloučen, protože žákova matka na něj podala oficiální stížnost. Kvůli této neúmyslné chybě teď čelí vyšetřování.

Byl předvolán k disciplinární komisi, která rozhodne o jeho trestu. Mezitím má zakázáno učit i o této záležitosti hovořit se svými kolegy z učitelského sboru.

„Je to veřejné ponížení a diskriminace nejvyššího stupně“

Sutcliffe pro list Daily Mirror řekl, že jej „naprosto překvapilo“, když se dozvěděl, že kvůli této drobné připomínce bude vyšetřován. „Je to moje veřejné ponížení. Jsem ve třídě, studenti chodí sem a tam a já je nesmím učit. Je to velmi smutné,“ řekl učitel. „Budu sedět před školní inspekcí a ředitelem školy, jako když zlobivé dítě zůstane po škole.“


Učitel je přesvědčen, že byl suspendován kvůli své náboženské víře. „Je to diskriminace nejvyššího stupně,“ řekl. „Děje se to všude. Nám křesťanům se doporučuje, abychom nedávali najevo svoji víru a náboženské přesvědčení. Je to jeden z důvodů, proč jsem vyšetřován.“

Joshua Sutcliffe je praktikující evangelík původem z Kanady. Když mu bylo 10 let, jeho rodina se přestěhovala do Anglie a jeho otec se stal učitelem náboženství.

V roce 2015 se Joshua přestěhoval do Oxfordu, kde kromě učení na místní škole působí jako pomocný pastor.

Navzdory stávajícím potížím je i nadále přesvědčen, že není závadné označit za dívku osobu, která se jako žena narodila. Trvá však na tom, že jako profesionál nepoužil tento termín úmyslně.

Vedení školy s odkazem na probíhající vyšetřování odmítlo celou věc komentovat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek