KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Britští SAS zlikvidovali 15 teroristů z ISIS chystajících se popravit křesťanskou rodinu

Odstřelovači z elitních speciálních jednotek britské armády SAS v Iráku při riskantní operaci zastřelili celkem 15 džihádistů Islámského státu, kteří se právě chystali popravit křesťanskou rodinu.

...

Zásah na vzdálenost 1 kilometru těsně před popravou rukojmích

Špičkovým sniperům se podařilo poblíž iráckého Mosulu zasáhnout v okamžiku, kdy už islamističtí teroristé drželi nože pod hrdlem zadrženého otce se synem.

Oba muži patřili do osmičlenné rodiny, která odmítla přestoupit na islám, a měla být proto popravena. Kati z řad džihádistů však byli těsně předtím téměř současně na dálku střeleni do hlavy. Oba byli okamžitě mrtví.

K opearci došlo krátce po pádu Mosulu v červenci letošního roku, ale podrobnosti o ní byly armádou zveřejněny teprve nyní. Jako první o ní informoval internetový portál britského deníku Daily Star.

Britským jednotkám v Iráku se podařilo získat informace, že popravčí komando islamistických extremistů u Mosulu zajalo křesťanskou rodinu.

Britští vojáci se rozhodli rychle jednat. Ze vzdálenosti jednoho kilometru zasáhli s pomocí odstřelovacích pušek L115 a nábojů .338 Lapua Magnum dva teroristy, kteří se chystali popravit rukojmí.


Odstřelovací puška L115A3

Potom namířili na další bojovníky Islámského státu. Ti se pokusili uprchnout v nákladním automobilu, ale ocitli se v prudké palbě, která trvala asi půl hodiny.

Rodinu křesťanů se podařilo odvést do bezpečí ještě předtím, než na místo dorazilo dalších 80 džihádistů, kteří se sem vydali posbírat těla zastřelených spolubojovníků.

„Pomohla nám náhoda“

„Byl to úžasný den pro naši SAS,“ řekl nejmenovaný zdroj. „Pomohla nám náhoda.“

Hlídkující odstřelovači SAS se ocitli ve správný čas na správném místě. „Zabijáci se pohybovali v tomto regionu a popravovali vesničany. Muslimské rodiny obviňovali ze špionáže a křesťané, kteří odmítli konvertovat k islámu, byli popravováni,“ dodal zdroj.

„Když odstřelovači zahájili palbu, všichni na místě jakoby strnuli. Ale po zasažení prvních čtyř teroristů ostatní islamisté začali utíkat a stříleli na všechny strany. Jenom zajatá rodina zůstala v klidu,“ popsal zmíněný zdroj. „Džihádisté z Islámského státu se z místa pokusili odjet v nákladním voze, ale jeho řidiče se podařilo zastřelit, následně byli zabiti i zbylí teroristé.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek