KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Bývalá obchodní zástupkyně farmaceutických firem odhalila hrůzy západní medicíny

Dnes již bývalá obchodní zástupkyně farmaceutických firem, která v tomto odvětví pracovala 15 let, zveřejnila informace o tom, jak to ve světě moderní západní medicíny chodí. Gwen Olsenová se ve své knize rozhodla objasnit, proč svět farmacie opustila a jaké praktiky jsou velkými výrobci léčiv běžně používány.

...

„Neexistuje nic jako bezpečný lék“

Olsenová pracovala pro některé z nejznámějších farmaceutických firem světa, jako je například Johnson and Johnson, Bristol-Myers Squibb či Abbott Laboratories. Po patnácti letech strávených ve farmaceutickém průmyslu se rozhodla, že vyjde ven s pravdou o tomto odvětví a jeho neetických praktikách.

Gwen podle svých slov poznávala a uvědomovala si hrůzy farmacie postupně. Ve své knize píše, že mnohé z běžných prodejních praktik přivedly stovky tisíc lidí doslova až do hrobu.

„Byl to proces postupného procitání do reality, kdy jsem začala pozorovat, co se ve skutečnosti děje a co mají některé z léků na svědomí. Začala jsem si uvědomovat, že někteří pacienti jsou léky doslova mučeni,“řekla bývalá obchodní zástupkyně. „Neexistuje nic jako bezpečný lék,“ dodala.

Její kniha odhaluje zkušenosti s prodejem léků a především s nekalými praktikami tohoto velice lukrativního průmyslu, který si svou pověst na veřejnosti samozřejmě bedlivě hlídá. Olsenová například tvrdí, že u nových léků, které jsou uvedeny na trh, nejsou zpravidla vůbec známy všechny vedlejší účinky. Tak je tomu až u 50 % nových léčiv.


Léky se testují na pacientech

Lékaři jsou o účinnosti léku skálopevně přesvědčeni a jejich pacienti se tak stávají doslova „laboratorními potkany.“ Gwen dokonce přiznala, že byla vyškolena, aby o léčivech podávala mylné informace. Po celá léta si tato obchodní zástupkyně myslela, že prodejem léků pomáhá lidem, ale v roce 2004 jí rodinná tragédie otevřela oči.

„Mojí neteři bylo 20 let, studovala na Univerzitě v Indianě a byla to velice inteligentní a krásná mladá žena. Měla však autonehodu a kvůli bolestem jí byl předepsán lék Vicodin. Postupně se na něm stala závislou,“ uvedla Olsenová. Tento lék zničil u její neteře schopnost soustředění a došlo to až tak daleko, že se mladá dívka obrátila ke stimulačnímu léku, efedrinu.

Ten jí pomáhal zůstat dlouho vzhůru, aby se mohla učit do školy. Jenže mezi oběma užívanými léky začalo docházet ke kontraindikacím, až nakonec dívka skončila v nemocnici, kde jí byla diagnostikována bipolární porucha. Lékaři vůbec nedávali vinu lékům, naopak dívce ještě naordinovali další antipsychotika a stabilizátory nálady.


Špatná kombinace léků dohnala dívku k sebevraždě

Brzy na to přestala dívka chodit do školy, protože jí to vedlejší účinky léků už vůbec nedovolovaly. Vytvořila se u ní závislost i těžké deprese. Dívka už situaci nezvládala, a tak jednoho dne vešla do pokoje své mladší sestry, vzala zde lampu naplněnou olejem, polila se a zaživa se upálila.

Tato tragédie Gwen prudce zasáhla, a na to konto se rozhodla s prodejem léků nadobro skončit. Nyní proti farmaceutickému průmyslu vystupuje, odhaluje praktiky ze zákulisí tohoto odvětví a jako vzorový případ uvádí právě tragédii své neteře.

Mladým lidem jsou dnes podle ní často nesmyslně podávány léky nehledě na dlouhodobé vedlejší účinky a psychiatři u nich automaticky diagnostikují duševní poruchy bez jakýchkoliv vědeckých důkazů, aby jim mohli právě tyto léky předepsat, ať už za účelem testování nebo zisků z provize.

„Byla jsem natolik rozčarovaná a rozhořčená zjištěním, kolik podvodů a dezinformací se ve farmaceutickém průmyslu odehrává, že jsem se rozhodla proti němu vystoupit. Bohužel jsem jednou z těch, kdo tento průmysl dlouho podporoval a tím ubližoval lidem. Jsem za to částečně zodpovědná a musím s touto zátěží žít,“ uvádí ve své knižní zpovědi Olsenová.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (8 příspěvků)

Komentáře (8)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
A to by tak hrálo, aby se tady nasáčkoval Číňan a svou medicínou léčil příčiny nemocí a nedej Bože někoho vyléčil. Vyléčený člověk totiž přestává být pro farmaceutickou lobby ekonomicky zajímavý. Tak co? Pozveme ještě Dalajlámu a přerušíme kontakty s Čínou?
Bohužel většina psychiatrů je zahleděna do sebe takovým způsobem, že na to již i ztratili náhled... a k tomu, aby se znovu stali v prvé řadě lidmi by potřebovali nejdřív uvěřit, že jimi dávno nejsou... a pak měli vůli to změnit.. Pak tam jsou i takoví, kteří by možná i chtěli, ale oboru moc nebo lépe řečeno vůbec (protože nechápou základy) nerozumí.. Stačilo by si přečíst např.Psychologii osobnosti, což je základní předmět v 1.semestru studia psychologie, aby pochopili, že sílu "Já" potřebnou k psychické úzdravě nikdo nezvýší neuroleptiky a jim podobnými..
ale musim se zastát jedneho super léku,který mi velice pomohl a zmenil život k lepšímu, byla jsem strašná cigaretová kuřačka 60 denne. Prestala jsem kouřit az po užíváni Champixu od Pfizer, na lék.predpis, utlmilo mi to abstinenční príznaky, nebyla jsem nervozní, to je jediná dobrá vec, kterou jsem ve svem živote udelala. stačilo mi ho brat mesíc
Matka se zlomeným srdcem!!! Díky psychiatrii,psychofarmakum,moresum psychiatru a nedodržování práva v přístupu k pacientovi jsem přišla o syna v a jehoa38 letech!!Chemické léky,jejich nadbytečné množství a i kombinace syna postupně uvěznily do spárů smrti,,až zemřel na multiorganove selhání!Po 20 letech mučivých praktik častých pobytu vPL,založených na léčbě typu,,pokus omyl - pokus omyl'',jeho tělo fyzicky nezvládlo bojovat a trýznivém způsobem odešlo...Můj názor coby matky? Psychiatři jsou Ti,kteří podporují loby farmaceutické,kterému jde jen o zisk,je to průmysl smrti,v zásadě syna poslali na smrt svými chemickými zbraněmi.Udelali z něj živou mrtvolu nejdřív a postupně dotáhli,až do jeho skonu!!!Hnus,nad hnus v jakem systému -podporavanem vládou a politiky to žijeme!!!!
Jsem přesvědčena,že demokracie,pravo a spravedlnost není pro všechny.Jsme národ zbabělců,Zavíráme očí,abychom nemuseli vidět,Ikdyz slyšíme děláme,že se nás to netýká...Ale nikdo z nás neví koho a co příště může potkat právě Vás! Lidičky,nezavírej té oči před utrpením slabších,nevinných lidí,kterým příroda nedala do vínku obratně ostré lokty,aby se dokázali sami ubránit před pokusí psychiatrů a stali se ne vlastní vinou pokusnými pacienty na doživotí,jako právě můj syn Libor!!!27 června to bude rok,co mi psychiatr zabili syna chemickyma jedama!Zbytečně se neříká,že medicína je mocná zbraň a zbraně přece zabíjí lidi! Zvlášť,když jich mají v rukou Ti co si myslí,že jsou beztrestni a neomylní bohové!! Zničili mi život, nedokážu s tou bezmeznou bolestí plnohodnotně žít.Citim jako bych měla v srdci zabodnutým nůž!!Krvácí mi srdce.z té bezmoci a nezájmu všech co by měli tyto zločiny rozkryvala a trestat.Pomahat a chránit poškozené?Ani náhodou!!Samé lži a podle jednání! Žádné svědomí těch,co poslali mladého člověka v 38 letech na smrt!! Prosím všechny!Lidí mluvte,pište o tom,braňte se a nedovolte svou lhostejnosti páchat bezpráví na slabších!!Jsou to zločiny proti lidskosti a zatím si stojím do konce svého života!!!!