KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Bývalí muslimové kritizují papeže za názor, že islám je dobré náboženství

Tisíce bývalých muslimů, kteří konvertovali ke křesťanství, napsali otevřený dopis papeži Františkovi. Požadují v něm vysvětlení, proč papež považuje islám za dobré náboženství. Současně připomínají, že svojí konverzí ke křesťanství riskují své životy.

...

Dopis s více než 3700 podpisy

„Pokud tvrdíte, že islám je ve své podstatě správné náboženství, tak proč jsme konvertovali ke katolictví? Nezpochybňují vaše slova správnost naší volby, kterou jsme učinili s vědomím, že riskujeme naše životy?“ ptají se bývalí muslimové papeže Františka.

Muslimům je zákonem šaría zapovězeno konvertovat k jinému náboženství. V některých muslimských zemích je to trestný čin, za který hrozí trest smrti.

Zmíněný dopis ve francouzštině se poprvé objevil na Vánoce a původně jej podepsalo pouze deset lidí. Nyní má již více než 3700 podpisů, ale není jasné, jestli mezi nimi nejsou kromě konvertitů i další odpůrci islámu.

Autoři dopisu oznámili, že jej sepsali až poté, co se opakovaně pokoušeli o setkání s papežem, aby s ním diskutovali o islámu a jeho nástrahách.

Podle zpravodajského webu LifeSiteNews.com autoři nechtějí sdělit žádné bližší informace ohledně muslimských konvertitů, kteří dopis podepsali. Jejich jména a organizaci, ve které se sdružují, sdělí pouze papeži. Tedy pokud o to projeví zájem.

„Jak jsme již oznámili během prezentace našeho dopisu, tito bývalí muslimové vědí, že jim hrozí smrt. Vyhýbají se proto publicitě,“ napsali autoři dopisu.

Proč papež nemluví o islámském násilí?

V dopise je výslovně zmiňován papežův text Evangelii Gaudium, ve kterém píše, že „pravý islám a správné čtení koránu nevyzývá k žádným formám násilí.“

Je zde rovněž kritizováno papežovo vyjádření ze srpna 2016, ve kterém přirovnává „islámské násilí“ k násilnostem, které páchají jednotliví katolíci. Tehdy krátce po brutální vraždě francouzského kněze Jacquese Hamla dostal otázku, proč nikdy nemluví o „islámském násilí“.

Nechci mluvit o islámském násilí, protože každý den čtu v novinách o násilí tady v Itálii. Tamten zavraždil svoji přítelkyni, další zabil svoji tchýni… A všechno to jsou pokřtění katolíci. I mezi křesťany jsou násilníci. Kdybych mluvil o islámském násilí, musel bych mluvit i o katolickém násilí,“ odpověděl papež František.

Dopis bývalých muslimů varuje před hrozícím nebezpečím islamizace. „Je to otázka života a smrti a každé projev chlácholení směrem k islámu je zrádný. Nepřejeme si, aby na Západě pokračovala islamizace a vaše akce k ní přispívají. Kde potom najdeme útočiště?“ pokračuje se v dopise s dodatkem: „Naivita vůči islámu je sebevražedná a velmi nebezpečná.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek