KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Cameron je kritizován za svou politiku ohledně krize v Calais

Ministr švédské justice obvinil Davida Camerona z toho, že uplatňuje v případě migrantské krize v Calais špatnou politiku. Podle Morgana Johanssona nebere Velká Británie za přijetí dalších žadatelů o azyl zodpovědnost.
...

Cameron mezi uprchlíky nerozlišuje, všechny považuje za primárně nelegální

David Cameron se vyslovil, že se Spojené království rozhodně nestane bezpečným útočištěm pro migranty a varoval nelegální přistěhovalce, že budou ze země odstraněni. V posledním týdnu se skrze Eurotunel pokusily dostat tisícovky uprchlíků, devět z nich při tom zemřelo. Velká Británie spolu s francouzskou vládou slíbily, že v okolí Eurotunelu a Calais posílí bezpečnost. Ministr Johansson Camerona kritizuje za to, že používá ve spojení s uprchlíky už předem slovo "nelegální", aniž by se ještě dostali do procesu žádosti o azyl. Švédsko přijímá do své země velké počty uprchlíků, loni bylo přijato až 30.000 žadatelů o azyl, ve Velké Británii to bylo jen 10.000.

Johansson vyzval Evropskou unii, aby se do celého problému více zapojila. Také tvrdí, že se Cameron snaží svojí politikou rozdělit lidi, což není příliš konstruktivní. Mezitím britská ministryně vnitra Theresa May a její francouzský protějšek Bernard Cazeneuve vyzvali ostatní národy EU, aby byly řešeny základní příčiny této "globální migrační krize". Francouzský prezident Hollande byl zase na jednání s Cameronem, kde bylo dohodnuto lepší bezpečnostní opatření, včetně posílení jednotek, kamerového systému a nového oplocení.

Francouzská vláda musí posoudit uprchlíky u Calais

Ministr pro imigraci James Brokenshire řekl, že by se mohla změnit pravidla pro žadatele o azyl, i pro ty neúspěšné. Brokenshire řekl, že chce "vyslat velmi jasné poselství pro ty, kteří se snaží využít systém, že Británie rozhodně nerozdává azyl jen tak někomu. Charita Rada pro uprchlíky však řekla, že by bylo odsouzeníhodné, kdyby byla odvolána finanční podpora pro některé z nejvíce ohrožených rodin ve Velké Británii, které se obávají nebezpečné újmy, pokud by se vrátili zpět do své země. Stínový ministr pro imigraci David Hanson řekl, že vláda potřebuje vyvinout diplomatický tlak na francouzskou vládu, aby posoudila migranty z Calais a zjistila, zda se jedná o potenciální žadatele o azyl, nebo nelegální uprchlíky bez statusu. Situace by pak měla být řešena humánně. Někteří představitelé kritizují orgány EU, že nad situací naprosto ztrácí kontrolu.

Autor: ElS, Zdroj: BBC
Foto: PRODFID - UK Department CC BY 2.0

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (3 příspěvků)

Komentáře (3)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Spojovat imigrační politiku VB s konfliktem, který se stal ve Francii může jen demagog.
Co dělají uprchlíci ve Francii, budou dělat i uprchlíci v Anglii.
Libye je stát v rozvratu a EU váhá s obsazením jeho pobřeží.Takhle se studentská EU nikam nedostane jen ji hrozí vnitřní rozvrat.