KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Chlapec z Austrálie se rozhodl stát dívkou, o dva roky později si to rozmyslel

Ve věku pouhých 12 let poprosil Patrick Mitchell z Austrálie svou matku, aby mohl začít užívat hormony estrogenu. Stalo se tak poté, co u něj lékaři diagnostikovali pohlavní dysforii, tedy stav, při němž člověk zažívá nesoulad mezi svým biologickým pohlavím a genderovou identitou. Jenže po dvou letech hormonální kúry Patrick zjistil, že se v nové identitě necítí dobře. 

...

Odborníci Patrickovi změnu na dívku doporučili

„Přejete si, abyste na sobě mohli změnit úplně všechno. Vidíte nějakou dívku a říkáte si, že byste zabili, abyste vypadali jako ona,“ řekl Patrick v televizním pořadu 60 Minutes. Poté, co se poradil s odborníky, mu bylo řečeno, že stát se dívkou pro něj bude dobrá volba a jeho matka jej v tom plně podpořila.

Transformaci proto nic nebránilo a Patrick si nechal narůst vlasy a začal brát ženské hormony. Jenže po dvou letech se cosi změnilo a chlapci došlo, že to není to, co si nadále přeje. Začátkem letošního roku začali učitelé v Mitchellově škole jednat s Patrickem jako s dívkou, což ho donutilo přemýšlet o tom, jestli se rozhodl správně.


Patrick od malička cítil, že tíhne k věcem pro dívky

Patrick musí podstoupit odstranění narostlé prsní tkáně

„Začal jsem si uvědomovat, že jsem se ve svém vlastním těle cítil pohodlně. Každý den jsem se pak cítil mnohem lépe,“ řekl chlapec. Výsledkem tohoto myšlenkového posunu bylo, že se Patrick se vším svěřil své matce a vysvětlil jí, že by chtěl být zase chlapcem.


„Podíval se mi do očí a pak řekl: ,Nejsem si jistý, že jsem dívka',“ uvedla Patrickova matka. Chlapec přestal užívat hormony a nyní se chystá na operaci, při níž mu bude odoperována přebytečná prsní tkáň, která se mu v průběhu transformace na dívku již vytvořila. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (1 příspěvků)

Komentáře (1)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek
Stav se nazývá pohlavní dysforie, ne dystrofie.