KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Čína hodlá „v blízké budoucnosti“ zakázat výrobu benzinových a naftových automobilů

Čína, která je největším světovým automobilovým trhem, zvažuje zákaz výroby a prodeje automobilů na fosilní paliva, což by výrazně podpořilo vývoj a prodej elektrických a hybridních vozidel. Peking tak následuje rozhodnutí Francie, Velké Británie i Norska, které již deklarovaly, že chtějí zakázat výrobu a prodej naftových a benzínových vozidel v řádu několika let. 

...

Změny by měly zlepšit nejen životní prostředí, ale rovněž podpořit automobilový průmysl

Zatímco se Francie chce zbavit automobilů poháněných fosilními palivy do roku 2040, Norsko to má v plánu už v relativně blízké budoucnosti, v roce 2025. Čínský místopředseda ministra průmyslu Xin Guobin uvedl, že jeho ministerstvo zahájilo „relevantní výzkum“ plánovaných změn a pracuje na časovém plánu.

Xin uvedl, že by změny měly být implementovány do praxe „v blízké budoucnosti.“ „Tato opatření podpoří značné změny v přístupu k životnímu prostředí a podpoří rozvoj automobilového průmyslu v Číně,“ uvedl místopředseda v komentáři vysílaném státní televizní stanicí CCTV.

„Jednotlivé podniky by měly usilovat o zlepšení úrovně úspory energie odstraněním tradičních automobilů a rozvíjet výrobu nových energeticky šetrných vozidel dle předepsaných požadavků,“ řekl Guobin. Čína v loňském roce podle Mezinárodní organizace výrobců motorových vozidel vyrobila a prodala více než 28 milionů automobilů.

Čína vloni prodala o 50 % víc elektronických vozů než v roce 2015

Prodej nových elektronických vozidel překonal v roce 2016 500 000 prodaných kusů, což je o 50 % více než v předchozím roce. Čínská vláda představila návrh, který přiměje výrobce vozidel k výrobě elektricky poháněných vozidel do roku 2020 prostřednictvím komplexního systému kvót.

Automobilka Volvo hodlá uvést na čínský trh svůj první plně elektronický automobil v roce 2019, zatímco Ford uvede své první hybridní vozidlo počátkem příštího roku. Předpokládá se, že 70 % vozů této značky dostupných v Číně bude mít elektronický pohon do roku 2025. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek