KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Clintonová tvrdí, že ji Trumpovi příznivci zostudili podobně jako Cersei Lannister ve Hře o trůny

Trumpova rivalka a kandidátka na prezidenta Spojených států amerických Hillary Clintonová zřejmě zhlédla minimálně jednu epizodu seriálu Hra o trůny. Ve své nové knize nazvané What Happened Clintonová uvedla, že se k ní dav příznivců Donalda Trumpa choval stejně, jako obyvatelé Králova přístaviště ke královně Cersei Lannister při jejím známém „walk of shame“.

...

Trumpovi příznivci podle Clintonové křičeli „Vinna! Vinna!“

Clintonová ve svých nových memoárech použila zcela jasný popkulturní odkaz, když se přirovnala ke známé seriálové postavě Cersei Lannister. Trumpova rivalka uvedla, že se k ní dav příznivců Donalda Trumpa choval stejně, jako obyvatelé Králova přístaviště k Cersei během jejího „walk of shame“ v páté sérii oblíbeného seriálu.


Jednalo se o scénu, kdy královna kráčela nahá ulicemi města, zatímco na ni zdejší obyvatelé pokřikovali, plivali a házeli odpadky, zatímco ji za zády kráčela členka zdejší fanatické církve opakující neustále slovo „hanba“.

Clintonová však zřejmě příliš mnoho dílů neviděla, nebo si poněku neuvědomila fakt, že je Cersei v seriálu vykreslena jako velmi pomstychtivá, nemorální žena, která po své veřejné potupě nechala zavraždit mnoho z těch, kteří ji na ulici zahanbili a také všechny, kteří za její zostuzení byli přímo zodpovědní.

„Davy na Trumpových shromážděních volali po mém zatčení vícekrát, než dokážu spočítat. Křičeli ‚Vinna! Vinna!' stejně, jako náboženští fanatici ve Hře o trůny křičeli ‚Hanba! Hanba!' když Cersei Lannister procházela ulicemi zpět k Rudé baště,“ napsala politička ve své nové knize.

Clintonová se přirovnala k ženě, která spáchala mnoho zlého

Problémem je, že Clintonová vykreslila Cersei pouze jako oběť, což s jejími činy spáchanými před jejím veřejným znemožněním poněkud nekoresponduje. V první sérii seriálu byla Cersei přistižena při sexu se svým vlastním bratrem Jaimem a ani nemrkla okem, když Jaime shodil z okna věže malého chlapce Brana Starka, který je přistihl.

Později královna zajistila, aby se její syn Joffrey dostal na trůn tím, že nechala zavraždit všechny nelegitimní děti svého zesnulého manžela.


Kromě mnoha dalších intrik se královna pomstila za své veřejné zahanbení tím, že nechala pomocí divokého ohně vyhodit do povětří celou Baelorovou septu i se všemi uvnitř. Výbuch zabil mnoho jejich odpůrců včetně manželky jejího syna Tommena, který tuto skutečnost neunesl a spáchal sebevraždu.

Jedna jediná scéna, kdy byla královna veřejně zesměšněna, tak zřejmě nenahradí plejádu špatných činů, které Cersei během 7. sérií seriálu stihla napáchat.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek