KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

CNN ukončila spolupráci se zpravodajskou firmou kvůli nařčení z vydávání „falešných zpráv“

Americká televizní stanice CNN oznámila, že se po desetileté spolupráci rozloučila se zpravodajskou společností ORC International, která stanici v poslední době podle všeho dodávala „falešné zprávy a chybné průzkumy.“ Ředitelka společnosti Ana Mackay-Simová rozvázání spolupráce se CNN potvrdila. ORC International spolupracovala s přední americkou televizní stanicí od roku 2006 až do konce letošního dubna. 

...

Novou výzkumnou společností pracující pro CNN bude firma SSRS

„Jsme velice vděční za příležitost, kterou nám CNN poskytla a stanici přejeme do budoucna jen to nejlepší,“ řekla Mckay-Sinová v rozhovoru pro deník Politico. „V tuto chvíli nemáme k situaci žádné další komentáře,“ dodala. CNN mezitím přešla na spolupráci s výzkumnou firmou SSRS. Výkonný viceprezident a vedoucí metodolog společnosti David Dutwin uvedl, že zástupci CNN sami přišli do firmy, aby jí nabídli spolupráci.

Dutwin uvedl, že CNN jako důvod rozvázání spolupráce s ORC International pouze uvedla, že byla„s čímsi nespokojena.“ „Myslím si, že máme velice dobrou reputaci, a tak se CNN obrátila právě na nás,“ řekl Dutwin. Změna v rámci výzkumných firem proběhla v době, kdy byla americká televizní stanice obviněna z šíření „falešných zpráv“ ze strany prezidenta Donalda Trumpa i členů veřejnosti.

Americká veřejnost průzkumům veřejného mínění příliš nedůvěřuje

V březnu byla provedena anketa (McClatchy-Marist), která zjistila, že pouze 7 % Američanů důvěřuje průzkumům veřejného mínění a 29 % uvedlo, že jim důvěřuje „jen částečně.“ Většina respondentů však dala najevo, že průzkumům nevěří.

Nedůvěra veřejnosti v tyto průzkumy v případě CNN dost možná souvisí s tím, že některé z nich v rámci prezidentských voleb 2016 zaznamenaly nemalé chyby (například ohledně informací z rozhodujících států).

Například průzkum společnosti ORC International ohledně toho, kdo vyhraje hlasy v Pensylvánii, tvrdil, že zde zvítězí Hillary Clintonová o 4 body. Ve skutečnosti zde zvítězil Donald Trump o 0,7 bodu. Podobný chybný odhad pak platil i pro Nevadu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek