KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

Co se palestinské děti učí ve školách? Nenávist k Izraeli i vzhlížení k mučednické smrti

Americký prezident Donald Trump se ve středu zúčastnil společné tiskové konference s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, kterému sdělil, že by podpořil myšlenku jednoho státu, pokud by se na tom dohodly všechny strany. Izraelského premiéra pak požádal o zpomalení osidlování a navrhl, že by nechal do Jeruzaléma přesunout americké velvyslanectví. Jedním z hlavních témat konference byla i výuka palestinských dětí, které se od útlého věku učí nenávisti k Izraeli. 

...

Palestinská autonomie vštěpuje dětem nenávist i násilí

Palestina tvrdí, že Izrael jejich děti pronásleduje a v USA panuje názor, že Palestinci chtějí jen klid a že nejsou žádnými agresory. Bývalý americký ministr zahraničí John Kerry a jeho mluvčí John Kirby nikdy neměli žádný problém s tím vytvářet morální ekvivalenci mezi izraelskou sebeobranou a sebevražednými útoky z řad členů Palestinské autonomie.

V roce 2015 svolal izraelský Výbor pro vzdělávání v Knessetu (izraelský parlament) naléhavé jednání ohledně podněcování k násilí mezi Palestinci. Různé výzkumné ústavy, nevládní organizace i zástupci ministerstev včetně organizace Palestinian Media Watch zde prezentovali části výzkumné zprávy, která se zabývala vzdělávacím systémem Palestinské autonomie. Zpráva poukázala na to, jak je palestinským dětem již od útlého věku neustále vštěpována nenávist a podporovány v nich sklony k násilí.

Ukázka z palestinského dětského festivalu. Děti recitují nenávistné básně a předvádějí vojenský útok proti židům.

Mezi klíčové údaje obsažené ve zprávě patří následující fakta:

  • Celkem 25 palestinských škol je pojmenováno po teroristech včetně Dalal Mughrabiové, teroristky, která je odpovědná za smrt 37 lidí. Mezi názvy škol se celkem dvakrát objevuje i jméno Abú Džihád, který stojí za řadou smrtících útoků a na kontě má více než 100 obětí. Jedna ze škol je dokonce pojmenovaná po Saddámu Husajnovi.
  • Celkem 8 základních škol je pojmenováno po „matce mučedníků“ Al-Khanse, jejíž odkaz propaguje myšlenku, že je žádoucí usilovat o to zemřít jako mučedník pro Alláha. Jedna z učebnic vydaná Palestinskou autonomií v roce 2006 pro 13leté děti například hlásá, že „vaši nepřátelé vyhledávají život, zatímco vy žádáte o smrt“.
  • Školní insignie oslavují teroristy. Logo a oficiální stejnokroj na dívčí základní škole Dalal Mughrabiové v Hebronu zobrazují podobiznu teroristky Mughrabiové, která se nachází uvnitř mapy „Palestiny“ jež zastiňuje Izrael.
  • Ping-pongové turnaje, šachové zápasy, maratóny a sportovní akce jsou všechny pojmenovány po teroristech. Hnutí Fatah například sponzorovalo maratón pro mládež, který připomněl odkaz teroristy Abú Džiháda. Během slavnostního ceremoniálu u příležitosti zahájení sportovní akce tajemník hnutí Fatah uvedl, že škola Abú Džiháda bude nadále sloužit jako škola revoluce, z níž se bude palestinská mládež učit. „Kráčejte po této cestě ozbrojeni vírou v revoluci,“ řekl tajemník.
  • Oficiální vzdělávací programy Palestinské autonomie obsahují antisemitské učení i nenávistné projevy proti Židům a Izraelcům. I v dětských televizních programech jsou prezentovány antisemitské básně, které dehumanizují Židy.

Bývalý americký prezident Barack Obama nikdy nebyl přítelem Izraele. Jenže podle falešných novinových zpráv, které Netanjahu během středeční tiskové konference řešil, je tomu jinak.

Za nepřítele Izraele byl v těchto zprávách označen Donald Trump a Barack Obama byl vykreslen kladně. Izraelský premiér vyzval k tomu, aby lidé těmto zprávám nedůvěřovali. „Není většího podporovatele židovských lidí a židovského státu, než jakým je prezident Donald Trump,“ podotkl Netanjahu.


Autor: ElS

Zdroj:Independent Sentinel

Foto: Independent Sentinel/YouTube

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek