KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
zpravy

D1 jako odraz české politiky

Včera jsem jel z dovolené na Moravě. Bohužel jsem se vracel přes D1 a přemýšlel jsem nad tím, jak je možné, že hlavní státní dálnice vypadá jako zátěžová cesta pro traktory. Není to nic jiného než odraz české politiky.
...

Dovolená na Moravě se vydařila a tak jsme vyrazili zpět do Plzně. Cesta nás zavedla na D1. Při porovnání s cestami na jihu Moravy je to nebe a dudy. Chápu, že o většinu silnic na jihu Moravy se stará kraj samotný, ale přesto není snad možné, aby státní dálnice, která je nejfrekventovanější, vypadala takhle. Chvíli to byla cesta jak na starém letišti, kterou pospojovalo pár neschopných cestářů. K mému vyděšení potom přišla uzavírka jednoho pruhu. Nutno podotknout, že odstavný pruh byl v lepším stavu než velký kus dálnice. Na stavbě stáli čtyři chlápci s lopatama a jen jeden z nich dělal. Myslím, že ten zbytek byli projektový manažeři, i když všichni vypadali stejně. Možná systém výměny vedení po půlhodinových intervalech. Při přemýšlení, kde vlastně je zbytek dělníků, jsme projeli kolem benzínové pumpy, kde stál zbytek "dělníků". Nejspíš přestávka na kávu v půl 11 dopoledne. Těsně před polední přestávkou ve 12 si hoši museli odpočinout. Samozřejmě, že po obědě již bylo obrovské vedro, takže nemohli přeci pracovat. 

 

Tato zkušenost mě nutí přemýšlet, jak je možné, že se takhle opravuje D1. Pokud při tsunami v Japonsku dokážou udělat 170 km nové dálnice za 7 dní, tak jak je možné, že v Česku dokážou udělat 7 km za 170 dní? Myslím si, že to je pouze odraz české politiky. Pokud se poslanci a senátoři nedokážou dohodnout na pořádnou opravu dálnice tak je to pouze obraz české politiky. Když pojedu do Německa tak na mě čeká ihned krásná nová dálnice. To stejné mě čeká i v Rakousku nebo Švýcarsku. Je to pouze o tom jak se politici snaží dělat dobré jméno země. Jak se říká, tak první dojem udělá největší část. Pokud němečtí nebo rakouští politici přijedou do Česka tak je přivítá tankodrom. Divím se, že nám americká armáda neposlala účet za zničené pásy tanků. Moje rada pro ministra Ťoka zní. Postavte paralelní dálnici D1 verzi 2.0 a současnou dálnici využijte jako zátěžovou dráhu pro traktory a tanky. Kde na to vzít peníze? Zeptejte se církve jestli by nechtěla upustit od církevních restitucí a nechtěla něco udělat pro své katolické ovečky.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek